Başvurular

6 bin 132 Personel Alınacak! İş Arayanların Vakit Kaybetmeden Başvurması Gerekiyor!

6 bin 132 Personel Alınacak! İş Arayanların Vakit Kaybetmeden Başvurması Gerekiyor!, iş başvuruları bölümünde 6 bin 132 Personel Alınacak! İş Arayanların Vakit Kaybetmeden Başvurması Gerekiyor! ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. 6 bin 132 Personel Alınacak! İş Arayanların Vakit Kaybetmeden Başvurması Gerekiyor! ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

6 bin 132 Personel Alınacak! İş Arayanların Vakit Kaybetmeden Başvurması Gerekiyor!

Milli Eğitim Bakanlığı, resmi internet adresinden yeni bir iş ilanı paylaşımı yaptı. Yayınlanan ilana göre 5 bin 872 aşçı ve aşçı yardımcısı ve 260 fizyoterapist olmak üzere toplamda 6 bin 132 personel alımı yapılacak. İlana başvurmak isteyen adayların 5 Kasım 2021 tarihine kadar başvuruları kabul edilecek. Milli Eğitim Bakanlığı aracılığıyla yayına giren ilanın ayrıntı kısmı…

Genel Şartlar

  • . 2020 yılı KPSS lisans düzeyinde KPSSP3, ön lisans düzeyinde KPSSP93, ortaöğretim düzeyinde KPSSP94 puan çeşitlerinden puan almış olmak.
  • . 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde gösterilen şartları taşımak.
  • . Devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak.
  • . Olağanüstü hal kapsamı içinde yürürlüğe konulan kanun hükmünde kararnamelerle kamu görevine son verilmemiş olmak.
  • . Mesleğin ifasına engel olacak bir hastalığı bulunmadığını, tam teşekküllü sağlık kuramlarından alınacak sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek. Sağlık Bakanlığından onay almış psikoteknik belgesi vermeye yetkili merkezlerce düzenlenmiş psikoteknik raporuna sahip olduğunu belgelendirmek.
  • . Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik yahut yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Özel Şartlar

a) Sözleşmeli Fizyoterapist

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon yahut Fizyoterapi lisans programlarından mezun olmak

  • b) Sözleşmeli Destek Personeli (Aşçı ve aşçı yardımcısı)
  • > Lisans düzeyinde;

Aşçılık, Gastronomi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmak veya herhangi bir lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda bulunan sertifika yahut belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek.

 

  • > Ön Lisans düzeyinde;

Aşçılık, Gemi Aşçılığı, Hazır Yemek ve Aşçılık, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği programlarının birinden mezun olmak veya herhangi bir ön lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda bulunan sertifika yahut belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek.

  • > Ortaöğretim düzeyinde;

Ortaöğretim kurumlarının aşçılık yahut mutfak bölümlerinden mezun olmak veya herhangi bir ortaöğretim programından mezun olup Sertifika Tablosunda bulunan sertifika yahut belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu