Başvurular

Adalet Bakanlığı 7 stajyer kontrolör alımı yapıyor 2022

Adalet Bakanlığı 7 stajyer kontrolör alımı yapıyor 2022, iş başvuru bölümüzde Adalet Bakanlığı 7 stajyer kontrolör alımı yapıyor ile alakalı ayrıntıları siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. Adalet Bakanlığı 7 stajyer kontrolör alımı yapıyor başvurusu ile alakalı detaylar makalemizde..

Adalet Bakanlığı 7 stajyer kontrolör alımı yapıyor

Adalet Bakanlığı yayınlamış olduğu iş ilanı kapsamı içinde stajyer kontrolör alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Adalet Bakanlığı ilan kapsamı içinde 7 stajyer kontrolör alımı yapacaktır. Adaylar ilana 7 Ocak 2019 ile 22 Ocak 2019 tarihleri içinde başvuru yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer geniş bir şekilde bilgiler yazımız devamında bulunmaktadır.

 • Adalet Bakanlığı Stajyer Kontrolör Alımı İlanı 2019
 • Başvuru Şartları Nelerdir?
 • Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler Nelerdir?
 • Başvurular Nasıl ve Nereden Yapılacaktır?
 • Sınava Katılmaya Hak Kazananların Duyurulması, Sınavın Şekli, Yeri ve Tarihi
 • Sonuçların Duyurulması

Adalet Bakanlığı Stajyer Kontrolör Alımı İlanı 2019

Bakanlığımız merkez teşkilatında genel idare hizmetleri sınıfında bulunan 5, 6 ve 7 nci derecelerde bulunan yedi (7) adet stajyer kontrolör kadrosuna Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumlan ile Tutukevleri Kontrolörleri Yönetmeliği ile Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri ışığında Bakanlığımız aracılığıyla gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucuna göre açıktan atama yapılacaktır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde gösterilen nitelikleri taşımak,
 • 01 Ocak 2019 tarihi saygınlığıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, (01 Ocak 1984 ve ardından doğmuş olanlar başvurabilir.)
 • Hukuk yahut hukuk bilgisine programlarında yeterince bulunduran siyasal bilimler, idari bilimler, iktisat, maliye ve işletme alanlarında meslek için gerekli kültürü veren en az dört yıllık öğretim yapan yüksek öğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,
 • 2018 senesinde A Grubu Kadrolar için gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP9 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden en az yetmiş (70) ve üzeri puan almış olmak, (Bu iki puan türünden alınan en yüksek puan üzerinden sıralama yapılacaktır.)
 • Askerlikle ilgisi bulunmamak yahut askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler Nelerdir?

 • Ek-1 Başvuru Formu,
 • Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuç belgesi,
 • Ek-2 Güvenlik Soruşturması Formu (EK-2 formun “UYARI” bölümünde gösterilen hususlara uygun olarak doldurulması, 2 adet hazırlanması, bilgisayar ile doldurulması, fotoğraf yapıştırılması, alakalı bölümün imzalanması ve EK-2 formu dışında başka formun kullanılmaması gerekmektedir.)
 • Mezun olunan okul diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı yahut onaylı sureti, (Belgelerini şahsen teslim edeceklerin belge aslını ibraz etmeleri halinde sureti Bakanlığımızca onaylanacaktır. Belgelerini posta yolu ile teslim edeceklerin belge fotokopisi göndermeleri yeterli olup, sözlü sınava girmeye hak kazanmaları halinde sınav esnasında belge asılları ile karşı karşıya geldirma yapılacaktır.)
 • Hukuk Fakültesi harici bölümlerden mezun olanlar için transkript belgesi,
 • Her türlü iklim ve yolculuk şartlarına dayanıklı olunduğuna ilişkin yazılı beyan (EK-3),
 • Fotoğraflı özgeçmiş (El yazısı ile hazırlanıp imzalanacaktır.)
 • Askerlik durumunu gösterir belge.

Eksik belge ibraz edenler ile posta yoluyla yapılacak başvurularda postadaki gecikmeler ve diğer nedenlerle bu tarihten sonra başvuranların başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Başvurular Nasıl ve Nereden Yapılacaktır?

Başvuruların istediğimiz belgelerle birlikte 07/01/2019 tarihinden bu yana 22/01/2019 tarihi mesai bitimine kadar “Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilat Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA” adresine şahsen yahut en geç son başvuru tarihine kadar aynı adreste olacak biçimde posta yoluyla yapılması gerekmektedir.

Sınava Katılmaya Hak Kazananların Duyurulması, Sınavın Şekli, Yeri ve Tarihi

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 17 nci maddesi ışığında, başvuru şartlarını taşıyanlar içinden KPSSP9 ve KPSSP48 puan türlerine göre yapılacak sıralama sonucu ilk yetmiş (70) aday sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır. Son sıradaki aday ile aynı puana sahip olan adaylar da sınava kabul edilecektir. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar Bakanlığımız internet sitesinde ilan edilecektir. Sözlü sınav, Sınav Kurulu aracılığıyla yapılacaktır.

Sözlü sınavda en az 3 üyenin olumlu oyunu alanlar ve üyelerin 100 puan üzerinden yaptığı değerlendirme neticesinde not hemen hemensı en az 70 puana ulaşanlar başarılı sayılırlar. KPSSP9 ve KPSSP48 puanı ve sözlü notunun hemen hemensına göre en yüksek puandan başlanarak sıralanmak suretiyle nihai başarı listesi hazırlanır. Bu sıralamaya göre başarılı olan ilk 7 aday atanmaya hak kazanır. Notlarda eşitlik olması halinde kazananlar Sınav Kurulunca kur’a ile belirlenir. Başarılı olduğu halde puan sırasına göre ilan edilen kadro sayısı kadar atananlardan arta kalanlar müktesep hak iddiasında bulunamazlar fakat yedekte kalırlar ve yeniden sınav açılıncaya kadar boşalacak kadroları ve sıralarını beklerler.

Sözlü sınavda, adayın genel kültürü, fizik ve moral kabiliyeti, anlama ve anlatım kabiliyeti ile tüm tavır ve hareketleri değerlendirmeye tabi tutulur. Sözlü Sınav 09-10/04/2019 tarihlerinde saat 9:30’da Harbiye Mahallesi, Tavuskuşu Sk. No:18 Dikmen/Ankara adresinde bulunan Ankara Hakimevi’nde yapılacak olup, sözlü sınava girecek adayların kimlik belgeleri ile birlikte hazır bulunmaları gerekmektedir.

Sonuçların Duyurulması

Nihai başarı listesi Bakanlığımız internet sitesinde ilan edilecektir. Adaylara ve kamuoyuna açıklamalur.

Bu makalemizde Adalet Bakanlığı aracılığıyla yapılacak olan stajyer kontrolör alımı ile ilgili geniş bir şekilde başvuru bilgilerine yer verdik. Konu ile ilgili soru, sorun veya görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca kurumca yayına giren tüm ilanlara Adalet Bakanlığı iş ilanları sayfasından varabilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı hususunda tüm yeni haberleri ve açıklamaları çok yakında zamandan anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk kez bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com’un paylaştığı haberleri takip etmeniz ve bi hayli hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com’dan yapılan personel alımı açıklamalarını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu