Başvurular

Adalet Bakanlığı Birçok Alanda Alım Yapacak! Son Gün 27 Ağustos!

Adalet Bakanlığı Birçok Alanda Alım Yapacak! Son Gün 27 Ağustos!, iş başvuruları bölümünde Adalet Bakanlığı Birçok Alanda Alım Yapacak! Son Gün 27 Ağustos! ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Adalet Bakanlığı Birçok Alanda Alım Yapacak! Son Gün 27 Ağustos! ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Adalet Bakanlığı Birçok Alanda Alım Yapacak! Son Gün 27 Ağustos!

Adalet Bakanlığı resmi internet sitesinde yeni bir iş ilanı paylaşımı yaptı. İlana göre 14 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, 1 Aşçı, 2 Biyolog ile 6 Sağlık Teknikeri (Otopsi) kadrosu için Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınav sonucuna göre personel istihdamı yapıldığını duyuran Adalet Bakanlığı bu ilana KPSS sınavından en az 70 puan alan adayların başvurabileceğini dile getirdi. İş başvuru tarihi için son gün 27 Ağustos olarak belirlendi.

Genel şartlar:

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Son başvuru günü olan 27 Ağustos 2021 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü saygınlığıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.)

c) Askerlikle ilgisi bulunmamak yahut askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

d) 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e) Kamu haklarından mahrum olmamak,

f) Son müracaat tarihi saygınlığıyla atanacak kadro için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.

g) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu