Başvurular

Almanya’da Çalışmak İsteyenler! Almanya 270 Bin Personel Alacak! Herkes Başvurabilir!

Almanya’da Çalışmak İsteyenler! Almanya 270 Bin Personel Alacak! Herkes Başvurabilir!, iş başvuruları bölümünde Almanya’da Çalışmak İsteyenler! Almanya 270 Bin Personel Alacak! Herkes Başvurabilir! ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Almanya’da Çalışmak İsteyenler! Almanya 270 Bin Personel Alacak! Herkes Başvurabilir! ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Almanya’da Çalışmak İsteyenler! Almanya 270 Bin Personel Alacak! Herkes Başvurabilir!

Ülkemizde birden fazla vatandaş, yurt dışında çalışmanın hayalini kuruyorken, Almanya’dan çok mühim bir açıklama geldi. Yapılan mühim açıklamaya göre Almanya Uyum Bakanı Annette Widmann-Mauz binlerce işçiye ihtiyaç duyulduğunu altını çizerek Avrupa Birliği’nden (AB) nitelikli iş gücü eksikliğini vurguladı.

AB’den Almanya’ya gelen nitelikli işçi rakamının yüzde 25 azaldığını ifade ederek 270 bin kalifiye erkek ve kadın çalışanlara ihtiyaç duyduğunu açıkladı. Almanya’da 2021 yılı için tespit edilen asgari ücret 1584 Euro. Almanya’da işe ekranlara gelecek olan vatandaşlar ise en düşük asgari ücret alacak ve Türk Lirası olarak 16 bin 194 lira maaş alacak.

Almanya’da Açık Pozisyonlar

Almanya’da çalışmak isteyen vatandaşlar başvuru yapılabilecek olan pozisyonlar:

Pazarlama Elemanları, Pazarlama Asistanları

Mimarlar, İnşaat Mühendisleri

Yazılım Geliştiricileri, Yazılım Mimarları, Programlamacılar

Elektronikçiler, Elektrikçiler, Elektrik Tesisatçıları

Sağlık Elemanları ve Hasta Bakıcıları

IT Danışmanları, IT Analistleri

Ekonomistler, İşletmeciler

Müşteri Temsilcisi, Müşteri Danışmanı, Account Manager

Fabrika İşçisi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu