Başvurular

Amasya Üniversitesi 27 işçi alımı yapıyor 2022

Amasya Üniversitesi 27 işçi alımı yapıyor 2022, iş başvuru bölümüzde Amasya Üniversitesi 27 işçi alımı yapıyor ile alakalı ayrıntıları siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. Amasya Üniversitesi 27 işçi alımı yapıyor başvurusu ile alakalı detaylar makalemizde..

Amasya Üniversitesi 27 işçi alımı yapıyor

Amasya Üniversitesi yayınlamış olduğu iş ilanı kapsamı içinde işçi alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Amasya Üniversitesi ilan kapsamı içinde güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi alımı yapacaktır. Adaylar ilana 15 Ocak 2019 tarihine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer geniş bir şekilde bilgiler yazımız devamındadır.

Amasya Üniversitesi İşçi Alımı İlanı 2019

İlan edilen kadrolara yapılacak sınavda başarı göstererek atanmaya hak kazanan adaylar, 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü yahut Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamı içinde kura usulü ile “sürekli olarak işçi” alınacaktır.

Her aday, yalnızca bir meslek koluna başvuru yapabilir. Kamu kurum ve kuruluşlarının alakalı disiplin mevzuatı ikaznca görevinden yahut meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Kura usulüne tabi taleplerden; temizlik personeli ile güvenlik görevlisine ilişkin başvuru listesi, Amasya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü aracılığıyla Amasya Üniversitesi Rektörlüğüne gönderilmesine müteakip sınava alınacak asıl ve yedek listeler belirlenecektir.Sınava alınacak asıl adayların listesi; Amasya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün yolladığıve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının olduğu listeler esas alınmak suretiyle boş kadronun 4 (dört) katı noter huzurunda kura ile belirlenecek olup, Eski Hükümlü yahut Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananlar için 3 (üç) katı, Temizlik Personeli ve Güvenlik Görevlisi için 4 (dört) katı sayıda yedek adayın isimlerini kapsayan liste oluşturulacaktır.

Belirlenen asıl ve yedek aday listeleri Amasya Üniversitesi web sayfasında (https://www.amasya.edu.tr) ilan edilecektir. Amasya Üniversitesi aracılığıyla kura usulü ile belirlenerek sınava katılacak adayların hangi tarihte ve nerede sözlü sınava katılacağı Amasya Üniversitesi web sayfasından (https://www.amasya.edu.tr) ilan edilecektir, bunun bunun yanında adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir. Sözlü sınavda tüm adaylar 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek olup adayların atanmaya esas başarı puanı ve başarı sıralaması bu puan üzerinden tespit edilecektir. Puanların eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olana, mezuniyetlerininde eşitliği halinde yaşı büyük olana öncelik verilecektir.

İlan edilen kadrolara iş başvurusunda bulunan adayların sınav yeri, sınav tarihi, sınav sonuçları, itiraz sonuçları, asıl ve yedek aday listeleri ile diğer her türlü açıklamalar Amasya Üniversitesi web sayfasında ( https://www.amasya.edu.tr ) ilan edilecek, bunun için adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir. Adaylar, sınav sonuçlarının ilanından bu yana 3 (üç) iş günü içinde sınav sonuçlarına ilişkin itiraz dilekçelerini Amasya Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına yazılı olarak verebilecektir. İtiraz sonucu 2 (iki) iş günü içinde neticelendirarak Amasya Üniversitesi web sayfasında ilan edilecek ve bunun bunun yanında tebligat yapılmayacaktır.

Başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle kadro sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Sınavda başarılı olup da ataması yapılanlardan işe başlamayanlar ile atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak işe başlatılmayanların yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle atama yapılabilecektir. Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı yahut yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içinde teslim etmeyen adaylar vazifeye başlatılmayacaktır.

Sınavda başarı göstererek atamaya hak kazananlardan; doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle vazifeye başlayamayacak durumda olanların, bu durumlarını belgelendirerek Amasya Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına başvurmaları halinde, diğer atama şartlarını taşımaları kaydı ile vazifeye başlamalarına engel durumun sona ermesini müteakip en geç 30 (otuz) gün içinde vazifeye başlamaları sağlanacaktır. Başvuru yapan adayların başvuru sürecini Amasya Üniversitesi web sayfasından https://www.amasya.edu.tr ) takip etmeleri önem arz etmektedir. Sınav sonucuna göre görev yerleri merkez yahut taşra olmak üzere üniversitemiz Rektörlüğü aracılığıyla belirlenecektir.

Güvenlik Görevlisi Alımı

Adayların ortaöğretim mezunu olmaları gerekmektedir.

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde gösterilen şartları taşımak.
 • 18 yaşını tamamlamış olmak.
 • 36 yaşından gün almamış olmak.
 • Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli yahut muaf olmak).
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık yahut malullük aylığı almamış olmak.
 • Güvenlik Görevlisi ilanı için Valilikçe verilen silahlı veya silahsız özel güvenlik güncel kimlik kartına sahip olmak.
Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Güvenlik Görevlisi
Nitelik Başlığı Nitelik Aciklamasi
Meslek Belgeleri ve Sertifikaları Güvenlik Görevlisi Kimlik Belgesi (silahsız)

Temizlik Görevlisi Alımı

Adayların en az ilköğretim ve en fazla da ortaöğretim mezunu olmaları gerekmektedir.

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde gösterilen şartları taşımak.
 • 18 yaşını tamamlamış olmak.
 • 36 yaşından gün almamış olmak.
 • Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli yahut muaf olmak).
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık yahut malullük aylığı almamış olmak.
Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Temizlik Görevlisi
Kura Yeri Kura Tarihi Kura Saat Dilimi
Amasya Üniversitesi Milli Hakimiyet Yerleşkesi Eğitim Fakültesi Kongre ve Kültür Merkezi 28.01.2019 10:00 – 11:00

Çalışma Adresi : Merkez yahut Taşra 05200 AMASYA / TÜRKİYE

Tercih Edilen İkametgah İlçeleri :AMASYA MERKEZ, GÖYNÜCEK, GÜMÜŞHACIKÖY, MERZİFON, SULUOVA, TAŞOVA, HAMAMÖZÜ

Bu makalemizde Amasya Üniversitesi aracılığıyla yapılacak olan işçi alımı ile ilgili geniş bir şekilde başvuru bilgilerine yer verdik. Konu ile ilgili soru, sorun veya görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işçi alımı hususunda tüm yeni haberleri ve açıklamaları çok yakında zamandan anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk kez bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com’un paylaştığı haberleri takip etmeniz ve bi hayli hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com’dan yapılan işçi alımı açıklamalarını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu