Başvurular

Avustralya ‘dan Önemli Açıklama! Yüzlerce Personel Alınacak! Kimler Başvurabilecek?

Avustralya ‘dan Önemli Açıklama! Yüzlerce Personel Alınacak! Kimler Başvurabilecek?, iş başvuruları bölümünde Avustralya ‘dan Önemli Açıklama! Yüzlerce Personel Alınacak! Kimler Başvurabilecek? ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Avustralya ‘dan Önemli Açıklama! Yüzlerce Personel Alınacak! Kimler Başvurabilecek? ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Avustralya ‘dan Önemli Açıklama! Yüzlerce Personel Alınacak! Kimler Başvurabilecek?

Avustralya’dan çok mühim bir açıklama geldi. Yapılan açıklamalara göre, hastanelerde görevli personelin üzerindeki baskıyı hafifletmeye yardımcı olmak maksadıyla, yurt dışından yüzlerce personel alımı yapılacak. Avustralya’da koronavirüs salgınının sağlık personellerinin üzerindeki baskı sebebiyle yeni bir karar alındı. Buna göre yurtdışından doktor, hemşire, ebe ve yardımcı sağlık profesyonellerinden bir araya gelen yüzlerce personel alınacak. Bu kasamda bilgilendirmede bulunan Victoria Eyalet Sağlık Bakanı Martin Foley, Victoria’daki hastanelerde görevli personelin üzerindeki baskıyı hafifletme 1000 sağlık çalışanı alacaklarını açıkladı.

Sağlık Bakanı Açıkladı

Önümüzdeki haftalarda hastaneye artışların artması riski göze alınarak acil olmayan ameliyatların bazı bölgelerde iptal edileceğini söyleyen Foley: “Victoria’da yasakların kaldırılmasıyla birlikte önümüzdeki birkaç ayın tüm sağlık çalışanlarımız için olağanüstü derecede zor bulunacağını bilinmekte. Victoria’da ön saflarda bulunan sağlık çalışanları, Kovid-19’la mücadelemizin bel kemiğidir, onları desteklememiz ve desteği olabilecek olan her biçimde sürdürmemiz gerekiyor.” açıklamalarında bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu