Başvurular

Bartın İlinde İkamet Eden Tercüman Adayları! Adalet Komisyonu Beklenen Listeyi Açıkladı!

Bartın İlinde İkamet Eden Tercüman Adayları! Adalet Komisyonu Beklenen Listeyi Açıkladı!, iş başvuruları bölümünde Bartın İlinde İkamet Eden Tercüman Adayları! Adalet Komisyonu Beklenen Listeyi Açıkladı! ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Bartın İlinde İkamet Eden Tercüman Adayları! Adalet Komisyonu Beklenen Listeyi Açıkladı! ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Bartın İlinde İkamet Eden Tercüman Adayları! Adalet Komisyonu Beklenen Listeyi Açıkladı!

Bartın ilinde ikinde ikamet eden tercüman adaylar için Bartın Adli Yargı Adalet Komisyonu yeni bir ilan paylaşımı yaptı. Yayınlanan ilana göre  bilirkişilik görevi yapmak üzere  2022 Yılı Tercüman Bilirkişi Listesi oluşturulacağı belirtildi. Başvurmak isteyen adaylar için son gün 31 Ekim olarak belirtildi. Başvuru şartları nelerdir?

BAŞVURU ŞARTLARI :   

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Başvuru tarihinde fiil ehliyetine sahip olmak

c) En az ilkokul mezunu olmak,

ç) Başvuru tarihinde onsekiz yaşını tamamlamış olması,

d) Affa uğramış veya ertelenmiş olsalar bile Devlete ve adliyeye karşı işlenen suçlar, 12.04.1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda bulunan suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflâs yahut kaçakçılık, resmî ihale ve alım satımlara fesat karıştırma suçlarından hükümlü olmaması yahut ile ilgili hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmemiş olması,

e) Disiplin yönünden meslekten veya memuriyetten çıkarılmamış yahut sanat icrasından yasaklanmamış olması,

f) Komisyonun bağlı olduğu il etrafında oturması yahut bir meslekî faaliyetini icra etmesi,
g) Başka bir komisyonun listesinde kayıtlı olmaması gerekir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu