Başvurular

BDDK 33 personel alımı yapacak!

BDDK 33 personel alımı yapacak!, iş başvuruları bölümünde BDDK 33 personel alımı yapacak! ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. BDDK 33 personel alımı yapacak! ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

BDDK 33 personel alımı yapacak!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) bugün Resmi Gazete’de yeni bir personel alım ilanı paylaşımı yaptı. 11 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete’de bulunan ilana göre BDDK, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere anlaşmali 33 personel alımı yapacak.

BDDK personel alımı başvuruları 13 Kasım’da ekranlara gelecek ve 20 Kasım 2020 tarihinde saat 16.00’da sona erecektir. Başvuru yapmak isteyen adayların Kurumun resmi internet sitesinden (www.bddk.org.tr) ulaşılabilecek. Başvuru Formunun doldurulması suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır. Peki, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) personel alımı için istediğimiz başvuru şartları nelerdir?

BDDL PERSONEL ALIMI İÇİN İSTENİLEN ŞARTLAR

1) Üniversite ve yüksekokulların en az dört yıllık eğitim veren; bilgisayar mühendisliği, yazılım

mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, mekatronik mühendisliği, endüstri mühendisliği, matematik mühendisliği, fizik, matematik, istatistik, istatistik ve bilgisayar bölümlerinden yahut bunlara denkliği Yükseköğretim

Kurulu aracılığıyla onaylanmış yurt içindeki yahut yurt dışındaki fakülte yahut yüksekokullardan mezun yahut gösterilen alanlarda lisansüstü eğitim yapmış olmak.

2) 2019 ve 2020 senelerında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS), “KPSSP1 yahut KPSSP2” puan türlerinin herhangi birinden en az 75 puan almış olmak ve;

-Bilişim-1: Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği yahut dengi bölümlerden başvuran en yüksek puanlı 240 kişi,

-Bilişim-2: Elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, mekatronik mühendisliği yahut dengi bölümlerden başvuran en yüksek puanlı 120 kişi,

-Bilişim-3: Endüstri mühendisliği yahut dengi bölümlerden başvuran en yüksek puanlı 100 kişi,

-Bilişim-4: Matematik mühendisliği, fizik, matematik, istatistik, istatistik ve bilgisayar bölümleri yahut dengi bölümlerden başvuran en yüksek puanlı 200 kişi içinde bulunmak.

Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar da sınava kabul edilecektir.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURUMU

Büyükdere Cad. No:106 Esentepe Şişli/İSTANBUL

Tel: 0 (212) 214 52 09 – 58 79 – 50 91

Not: Giriş sınavına ilişkin gerekli görülen bilgilendirmeler, Kurumun resmi internet sitesinden (www.bddk.org.tr) yahut gerek görülmesi halinde alakalılerin başvuru formunda beyan ettiği iletişim bilgileri üzerinden açıklamalacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu