Başvurular

Birecik Belediyesi işçi alımı yapıyor 2022

Birecik Belediyesi işçi alımı yapıyor 2022, iş başvuru bölümüzde Birecik Belediyesi işçi alımı yapıyor ile alakalı ayrıntıları siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. Birecik Belediyesi işçi alımı yapıyor başvurusu ile alakalı detaylar makalemizde..

Birecik Belediyesi işçi alımı yapıyor

Şanlıurfa ilimizde yer almakta olan Birecik Belediyesi yayınlamış olduğu iş ilanı ile 30 işçi alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Birecik Belediyesi ilan kapsamı içinde beden işçisi, bahçe bakım elemanı ve temizlik işçisi alımı gerçekleştirecektir. Adaylar ilana 14 Aralık 2018 tarihine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer geniş bir şekilde bilgiler yazımız devamında bulunmaktadır.

Birecik Belediyesi İşçi Alımı İlanı 2018

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayına girdiği tarihten bu yana 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından yahut www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi ışığında yalnızca bir talebe müracaatı kabul edilecektir. EKPSS’ye tabi engelli işçi isteklerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını tercih ederek başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik istekleri kabul edilmeyecektir. İşçi isteklerine başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği istekleri kabul edilmeyecektir.

KPSS/EKPSS’ye tabi işçi isteklerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş rakamının dört katını geçmeyecek biçimde oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. İşe alınacak işçilerin yalnızca noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi iş gücü isteklerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri içinden açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir. Taleplere başvuru yaparak nihai listelere giren adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşlarına ibraz etmek zorundadır. Belge teslim tarihi ve yeri, kamu kurum ve kuruluşlarınca adaylara açıklamalacaktır. Durumlarını belgeleyemeyenler yahut yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralamada bulunan diğer bireyler dahil edilebilecektir.

Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun İnternet sitesinde açıklamalacaktır. Bu açıklama, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek olup alakalılerin adresine posta yolu ile bunun bunun yanında tebligat yapılmayacaktır. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli olarak yahut geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir nedenler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden yahut kamuda sürekli olarak işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır. Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi isteklerine yapılan başvurularda bireylerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci adresleri dikkate alınacaktır. İlçe, il yahut bölge düzeyinde yayına giren işçi isteklerinin başvuru süresi içinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Gerçeğe aykırı belge verenlerin veya beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurum ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Beden İşçisi Alımı

 • MEB. Onaylı Duvar örme destek elemanı sertifikasına sahip olmak
 • MEB onaylı tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde yüzey kaplana sertifikasına sahip olmak.
 • MEB. onaylı betonarme kalıpçılığı destek elemanı sertifikasına sahip olmak.
 • MEB. Onaylı ilk yardım sertifikasına sahip olmak.
 • İstenen belgeler kura tarihinden üç gün öncesinden kuruma ibraz etmek zorunludur belgeleri .İbraz etmeyenler kuraya tabi tutulmayacaktır.
 • Kura 21/ 12 ./2018 tarihinde saat 15:00 da Birecik belediyesi kültür merkezinde yapılacaktır
Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Beden İşçisi (İnşaat)
En Az Öğrenim Seviyesi Okur Yazar
En Fazla Öğrenim Seviyesi İlköğretim
Kura Yeri Kura Tarihi Kura Saat Dilimi
birecik belediye başkanlığı kültür merkezi salonu 21.12.2018 14:00 – 15:00

Bahçe Bakım Elemanı Alımı

 • MEB. Onaylı temel dış mekan bitkileri yetiştiriciliği sertifikasına sahip olmak.
 • MEB onaylı bitki zararlıları ile mücadele sertifikasına sahip olmak.
 • MEB. onaylı ağaç kesme ve boylama sertifikasına sahip olmak.
 • MEB. Onaylı ilk yardım sertifikasına sahip olmak.
 • İstenen belgeler kura tarihinden üç gün öncesinden kuruma ibraz etmek zorunludur belgeleri .İbraz etmeyenler kuraya tabi tutulmayacaktır.
 • Kura 21/ 12./2018 tarihinde saat 14:00 da Birecik belediyesi kültür merkezinde yapılacaktır.
Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Bahçe Bakım Elemanı(Park Bahçe ve Koruların Bakımı)
En Az Öğrenim Seviyesi İlköğretim
En Fazla Öğrenim Seviyesi Lisans
Kura Yeri Kura Tarihi Kura Saat Dilimi
birecik belediye başkanlığı kültür merkezi salonu 21.12.2018 14:00 – 15:00

Temizlik İşçisi Alımı 

 • MEB. Onaylı tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde her türlü çöp ve atık maddeleri ile alakalı işler sertifikasına sahip olmak.
 • MEB. Onaylı çöp toplama personeli eğitimi sertifikasına sahip olmak.
 • MEB. Onaylı çalışanların iş sağlığı ve güvenliği çok tehlikeli sınıfta bulunan işyerleri sertifikasına sahip olmak.
 • MEB. Onaylı ilk yardım sertifikasına sahip olmak.
 • İstenen belgeler kura tarihinden üç gün öncesinden kuruma ibraz etmek zorunludur belgeleri İbraz etmeyenler kuraya tabi tutulmayacaktır.
 • Kura 21/ 12./2018 tarihinde saat 14:00 Birecik belediyesi kültür merkezinde yapılacaktır.
Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Temizlik işçisi (el ile – cadde, sokak, park vb.)
En Az Öğrenim Seviyesi Okur Yazar
En Fazla Öğrenim Seviyesi
Kura Yeri Kura Tarihi Kura Saat Dilimi
birecik belediye başkanlığı 21.12.2018 14:00 – 15:00

Çalışma Adresi : MERKEZ MAHALLESİ ADNAN MENDERES BULVARI NO : 30 63400 BİRECİK ŞANLIURFA / TÜRKİYE

Tercih Edilen İkametgah İlçeleri :AKÇAKALE, BİRECİK, BOZOVA, CEYLANPINAR, HALFETİ, HİLVAN, SİVEREK, SURUÇ, ŞANLIURFA MERKEZ, VİRANŞEHİR, HARRAN, EYYÜBİYE, HALİLİYE, KARAKÖPRÜ

Bu makalemizde Birecik Belediyesi aracılığıyla yapılacak olan işçi alımı ilanı ile ilgili başvuru formu, tarihleri ve şartları hususunda geniş bir şekilde bilgiler verdik. Konu ile ilgili soru, sorun veya görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca kurum aracılığıyla yayına giren ilanlara Birecik Belediyesi iş ilanları sayfasından varabilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işçi alımı hususunda tüm yeni haberleri ve açıklamaları çok yakında zamandan anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk kez bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com’un paylaştığı haberleri takip etmeniz ve bi hayli hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com’dan yapılan işçi alımı açıklamalarını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu