Başvurular

Brisa Personel Alımı ve İş İlanları

Brisa Personel Alımı ve İş İlanları, iş başvuruları bölümünde Brisa Personel Alımı ve İş İlanları ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Brisa Personel Alımı ve İş İlanları ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Brisa Personel Alımı ve İş İlanları

Brisa güncel iş ilanlarına yenilerini eklemeye sürdürmekte. Türkiye’nin birden çok ilinde fabrika ve servis ağına sahip olan şirket personel alımı yapıyor. Brisa lastik üreten, satış ve servisini yürüten bir şirket konumunda yer alıyor. Bridgestone ve Lassa lastik üretimi yapan şirket iş başvurularını kabul ediyor. Bu makalemizde Brisa şirketinin tarihçesine, işleyiş ağına ve insan kaynaklarına nasıl başvuru yapabileceğinizi söz edeceğiz.

Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret AŞ

Türkiye’nin önder lastik üreticisi şirketlerinden birisi olan Brisa Sabancı Holding çatısı altında bulunmaktadır. Türkiye’de git gide artan otomobil ve iş makinelerine ilişkin Lastik gereksinimini karşılamak maksadı ile kurulan şirket faaliyetine Lassa markası ile 1974 senesinde başlamıştır. Yıl 1988’i gösterdiğinde ise Sabancı Holding Dünyanın lastik sektöründe değerini ispatlamış olan Bridgestone ile anlaşmaya varmıştır.

Türkiye’deki lastik gereksiniminin bunun yanında sektörde büyük başarılar yaşayan şirket birden çok ilke imza atmıştır. Bunlardan en mühimsi ise Avrupa’nın en kaliteli şirketi olma başarısını yakalamasıdır. Bu bunun yanı sıra Türk şirketleri yönünden bir ilk olmuştur. Şirket kalite, İşleyiş ve strateji yönünden birden çok ödüle layık görülmüştür. Uluslar arası standartlarda üretim yapan Brisa teknolojiyi de yakında zamandan takip ederek günümüz şartlarına uygun lastik üretimine sürdürmektedir.

Brisa lastik şirketinin başarısı sektörde verdiği hizmetin değeri ile ölçülmektedir. İnsanların lastik gereksinimini karşılayan şirket bunun yanı sıra iş ortaklarına değer katmakta ve çalışanlarına önem vermektedir. Vizyonu ve misyonu itibariyle yolculuğun geleceğini tasarlama kapsamı içinde çalışanları ile iş birliği içinde birden çok marka ve teşkilatı bünyesinde yönetmekte ve yeni iş alanları yaratarak istihdamı arttırmaktadır.

Uluslar arası standartlara uygun kalitede lastik üretimi yapan şirketin sağladığı lastik markalar; Bridgestone, Lassa, Dayton, Kinesis  ve Firestone. Şirketin lastik sektöründeki hitap ettiği araçlar çeşitleri ise şu biçimdedir.

 • Otomobil
 • Hafif Ticari Araç
 • Tarım Araçları
 • İş Makineleri
 • Motosiklet

Üretilen 1800’e yakın lastik çeşiti 70’e yakın ülkede pazarlanmakta 6 bine yakın satış ve servis mağazası ile hizmet vermektedir. Şirket doğaya en az zararla kullanılabilecek lastikleri üretmede, AR-GE çalışmaları ile doğaya değer vermektedir.

Brisa Personel Alımı ve İş İlanları

Brisa Güncel iş ilanlarını medya aracılığı ile yayımlamakta ve online iş başvurularını kabul etmektedir. Brisa’da kariyer yapmak isteyen adaylar ve çalışmak isteyen işçiler Brisa’nın paylaşımı yaptığı iş ilanlarını takip ederek başvuru yapmaları gerekmektedir. Brisa’da çalışabileceğiniz birden çok pozisyon bulunabilmektedir. Brisa açık pozisyonları farklı zamanlarda internet ortamında yayımlamakta ve iş başvuru formlarını beklemektedir. Başvuran adaylardan istenen Genel nitelikler ve aranan şartlar istihdam edilecek pozisyona göre değişiklik göstermektedir.

Brisa şirketinin üretim fabrikasında çalışmak isteyen adaylar Brisa Aksaray Fabrikasına ve Brisa İzmir Fabrikasına iş başvurusu yapabilirler. Diğer bir taraftan Brisa şirketine bağlı iş ortaklarında da iş bulabilme olanağınız mevcuttur. Brisa genel merkez ve fabrikada çalışmak isteyen adayların çalışabileceği işler ve pozisonlar;

 • Endüstri Mühendisi
 • Kimya Mühendisi
 • Makine Mühendisi
 • Metalurji Mühendisi
 • Muhasebe Elemanı
 • Üretim Elemanı
 • Vasıflı Vasıfsız İşçi
Brisa Geçici İşçi Alımı İş İlanı

Bridgestone ve Lassa markaları ile Türkiye lastik sektörü önderi Brisa, İzmit ve Aksaray’daki fabrikaları için, üretim ve yükleme bölümlerinde geçici olarak istihdam edilmek üzere işçiler arıyor. Adaylardan “Meslek Yüksek Okulu, Teknik Lise yahut Endüstri Meslek Lisesi mezunu olma” ve “İzmit ve Aksaray tesislerine yakın olan servis güzergâhlarında ikamet etme” ön niteliklerini taşımaları bekleniyor.Bu ön nitelikleri karşılayan, test ve mülakatlarda başarılı olan adaylardan ihtiyaç kadarı Brisa İzmit ve Aksaray fabrikalarında, geçici olarak işe alınacak.  

Nasıl Başvuru Yapmalıyım?

Günümüzde iş arayanların iş başvurusu yapmak için akıllıca davranması gerekiyor. İşe başvurulan zamanda yaptığınız başvuru ve başvuru şekli çok mühimdir. İş yaşamında da kariyer yapmak isteyen adayların davranış ve ilk izlenimi şirketteki geleceğine de yön vermektedir. Bu nedenle başvuru sürecinde online başvuru tekniğini kullanan adaylar oluşturdukları öz geçmişlerinde kendilerinden yeterince bahsetmesini ve geniş bir şekilde bir biçimde tecrübelerini paylaşmaları gerekiyor. Bu vesile ile vereceğimiz linkten başvurunuzu bu biçimde yapmanızı öneririz.

Brisa şirketinin resmi sitesini incelediğimizde bir insan kaynakları bölümü görmekteyiz. Bu bölümde iş ilanları, açık pozisyonlar ve başvuru gibi işlemler için kariyer.net adresine yönlendirme yapmaktadır. Bu seçenek üye yoğunluğundan dolayı fazla başvuru bulunacağı için bizce uygun değildir. Bunun yerine Sabancı Holdingin resmi sitesinde kendi bünyesinde bulunan kariyer bölümünden paylaşımı yaptığı iş ilanlarına daha kolay ve daha etkili başvuru yapabiliriz. Burada açık pozisyonları görebilir ve pozisyon için aranan nitelikleri öğrenebiliriz. Başvuru goğrudan Brisa insan kaynaklarına iletilecektir. Brisa Personel Alımına İş Başvurusu.

Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin
0 Paylaşımlar

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu