Başvurular

Çaykur 760 İşçi Alımı yapacak

Çaykur 760 İşçi Alımı yapacak, iş başvuruları bölümünde Çaykur 760 İşçi Alımı yapacak ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Çaykur 760 İşçi Alımı yapacak ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Çaykur 760 İşçi Alımı yapacak

Çaykur Çay Fabrikası yeni yaptığı açıklamaya göre 760 Geçici Beden işçisi alacak. Çaykur personel açığını kapatmak hemde istihdama katkı sağlamak amacı ile bugün bir açıklama paylaşımı yaptı. Geçiçi Beden İşçisi alacağını duyuran Çaykur iş başvuruları şartları, Hangi illere işçi alımı yapılacak, Çaykur hangi fabrikalara işçi alacak hepsi haberimizin detay kısmında…

Çaykur Çay Fabrikası

Çaykur, 45 Yaş Çay İşleme Fabrikası, 1 Çay Paketleme Fabrikası, 2 Pazarlama ve Üretim Bölge Müdürlüğü, 7 Pazarlama Bölge Müdürlüğü, Anatamir Fabrikası, Atatürk Çay ve Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, 16.500 çalışanı ve 6.600 ton/gün yaş çay işleme kapasitesi ile Türkiye çay sektörünün en büyük ve önder kuruluşudur.

Bölgede üretilen yaş çay ürününün senelera göre değişmekle birlikte hemen hemen %55-60´ı Çaykur aracılığıyla satın alınmaktadır. Çaykur´un yurt içi kuru çay piyasasındaki pazar payı ise hemen hemen %60-65 `dir. Çaykur’dan Yapılan açıklama şu biçimde;

Çaykur Çay Fabrikası İşçi Alımı

Teşekkülümüz hizmetlerinin etkin ve verimli bir biçimde yürütülmesini sağlamak maksadıyla Rize, Trabzon ve Artvin İllerinde işçi ihtiyacı bulunan yaş çay fabrikalarımız ile 2020 senesinde üretime açılacak olan Sümer (Rize Fındıklı İlçesi) çay fabrikasının işçi gereksinimlerinin karşılanması için, noter kurası ile 760 geçici beden işçisi (tahmil tahliye) alınacaktır.

İş başvurusunda bulunacak geçici beden işçisi (tahmil-tahliye) adaylarının;

  • 18- 50 yaş aralığında,
  • Erkek,
  • En az İlkokul mezunu,

Müracaat edecekleri işyerinin bağlı olduğu İlin İl ve İlçelerinde ikamet etme, Şartlarını taşımaları gerekmektedir.

         İşe girmek isteyen işçi adayları 24.02.2020 – 28.02.2020 tarihileri arası 5 işgününde ikamet etikleri İlin İş Kurumu İl Müdürlüğü aracılığıyla yahut Çalışma ve İş Kurumunun www.iskur.gov.tr resmi internet sitesinden müracaat edebileceklerdir. İşçi adayları ikamet ettikleri İlin İşkur İl Müdürlüklerine bildirilen işyerlerimizden yalnızca biri için iş başvurusu yapacaktır. ( Birden fazla işyeri için başvuruda bulunanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.) İş başvurusu yapan işçi adayları için tertip edilen işe gönderme belgesini alacaklardır.

         İşe alınacak işçiler, 17 Mart 2020 Salı günü saat 10.00 de Rize/Kalkandere Polis Meslek Yüksekokulu salonunda, 18 Mart 2020 Çarşamba günü saat 13.00 de Trabzon/Of kapalı spor salonunda, 19 Mart 2020 Perşembe günü saat 13.00 de Artvin/Hopa kapalı spor salonunda İŞKUR nihai listeleri esas alınarak noter huzurunda yapılacak olan kura çekimiyle belirlenecektir.

İşe girmeye hak kazanan işçiler istedikleri işyerine 2020 yaş çay kampanyası açılışından bu yana işe başlatılacak, işe başlamayan yahut istenen belgeleri ibraz edemeyenlerin yerine yine noter kura sıralamasında tespit edilen yedek listedeki sıralamaya göre işyerine tahsis edilen sayı kadar işçinin işe başlaması sağlanacaktır. İşe başlatılan işçilerin tescil işlemleri işyerinin bağlı olduğu İş Kur İl Müdürlüğünce yapılacaktır.

         Yapılacak Noter
Kurası sonunda işe girmeye hak kazanan işçi adaylarından aşağıdaki belgeler
istenecektir.

  • İşe girmek istediğini söyleyen dilekçe,
  • İş Kurumu İl Müdürlüğünden almış olduğu gönderme belgesinin aslı,
  • T.C. Kimlik numaralı nüfus cüzdan fotokopisi,
  • Diploma aslı yahut fotokopisi,
  • Çalışmasına engel teşkil edecek bedensel özrü olmadığına dair sağlık raporu.
  • 6- Adli sicil kaydı

         Teşekkülümüzün Kamu
Kuruluşu olması sebebiyle işe alacağı işçileri İş Kurumu İl Müdürlüklerinden
almasında yasal zorunluluk olduğundan gerek Genel Müdürlüğümüze ve gerekse
Fabrikamıza 24/02/2020 tarihinden önce verilmiş olan iş başvuru dilekçeleri
işleme konulmayacaktır.

         Bir işçi adayı ikametinin
olduğu İle bağlı bir fabrikaya başvuruda bulunacak, birden fazla fabrikaya
başvurdukları tespit edilenler yahut ikamet ettiği İl dışındaki bir işyerimize
başvuruda bulunanların işlemlerinin tümü iptal edilecek ve işe giriş kurasına
alınmayacak, kurada işe girmeyi hak etse bile alakalı işçi adayı ile anlaşma
yapılmayacaktır.

Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin
0 Paylaşımlar

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu