Başvurular

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı İş İlanı! Uzman Yardımcısı Şartları…

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı İş İlanı! Uzman Yardımcısı Şartları…, iş başvuruları bölümünde Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı İş İlanı! Uzman Yardımcısı Şartları… ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı İş İlanı! Uzman Yardımcısı Şartları… ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı İş İlanı! Uzman Yardımcısı Şartları…

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı İletişim Uzman Yardımcısı personel alım ilanı paylaşımı yaptı. Sınavla alınacak olan iletişim uzman yardımcılığı kontenjanı için yapılacak sınava başvuru tarihleri bilgisi verildi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 9-20 Ağustos tarihleri içinde başvurularını kabul edeceğini dile getirdi. Üstelik alım yapılacak olan bu departmanda KPSS şartı aranmayacağını da ekledi.

Sınava katılım şartları

Üniversitesi Sınav Hizmetleri web sitesi (https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr) üzerinden yapılacaktır.

(2) Sınav başvuru ücreti, başvuru işleminin son adımında kredi/banka kartı ile ödenecektir. Sınav başvuru ücreti 125 TL’dir.

(3) Sınav başvuru adımlarını tamamlamayan yahut sınava başvuru işlemini yaptığı hâlde sınav fiyatını yatırmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacak ve bu adaylar için “Sınav Giriş Belgesi” düzenlenmeyecektir.

(4) Başvuru esnasında, adayın rahatlıkla tanınmasını sağlayacak biçimde ön cepheden,  yüzü açık olarak son 6 (altı) ay içinde çekilmiş bir vesikalık fotoğrafının sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Sınav günü̈ kimlik doğrulamasında önem arz eden fotoğraftaki saç, bıyık, makyaj gibi görünüm özelliklerinde bir değişiklik bulunmamalıdır. Sınav günü personellerin, fotoğraftan adayın kimliğini belirlemede kuvvetlik çekebileceği ve bundan dolayı adayın sınava alınmayacağı/sınavının geçersiz sayılabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

(5) Sürekli/geçici engelli yahut sağlık sorunu olan adaylar, sınav başvurularını bitirdiktan sonra okuyucu/işaretleyici desteği, ayrı sınav salonu, özel araç/gereç kullanma vb. isteklerini iletmek maksadıyla, Sağlık Durumu/Engel Bilgi Formunu (Ek-1) doldurup ıslak imzalı biçimde, üniversite yahut devlet hastanesinden alacakları (adayın engel/sağlık durumunu, kullanması gereken özel araç/gereci vb. açıkça söyleyen) sağlık raporunun onaylı bir örneği ve yazacakları dilekçeleriyle birlikte sınav başvuru süresi içinde, söz konusu formun üzerinde gösterilen adrese ulaştırmalıdır. Belirtilen adrese herhangi bir nedenle zamanında ulaşmayan evrak dikkate alınmayacaktır. Söz konusu adaylar, yetkililerce yapılan değerlendirme neticesinde uygun görülen biçimde sınava alınacaklardır.

(6) Başvuru detaylarının doğruluğu ve fotoğrafın uygunluğundan, başvuru onaylandıktan sonra ortaya çıkabilecek yanlışlıktan yahut noksanlıkten aday sorumludur. Aday, başvuru süresi dolduktan sonra, sınav başvuru esnasında beyan ettiği bilgilerde (yabancı dil seçimi vb.) değişiklik yapamayacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu