Biyografiler

Deniz Akkaya kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Deniz Akkaya kimdir, biyografi kategorimizde 3 Ağustos 1977 doğumlu ve mesleği Manken olan Deniz Akkaya biyografisini paylaşalım istedik. Deniz Akkaya kimdir?, Deniz Akkaya nereli?, Deniz Akkaya kaç yaşında, tüm detaylar Deniz Akkaya biyografi makalemizde..

Deniz Akkaya kimdir? – Biyografisi

Deniz Akkaya

Güzel manken 3 Ağustos 1977 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta eğitimlerini ardından liseyi Semiha Şakir Lisesi’nde bitirmiştir. Lise eğitimi ardından İstanbul Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmış ve bu bölümden başarı ile mezun olmuştur.  1997 senesinde katılmış olduğu Best Model of Turkey güzellik müsabakasında en iyi manken seçilmiştir.

Yarışmada aldığı bu derecenin ardından yaşamını mankenlik sektörüne doğru çevirmiş ve bir çok moda lansmanında görev almıştır. Aynı sene katıldığı Miss Grace of the World müsabakasında dördüncülük elde etmiştir.Adını zamanla daha da çok duyuran güzel manken 1996 senesinde Nihat Doğan’ın “Maçoyum Ben” isimli müzik klibinde rol almıştır. Bir süre sonra mankenliği bırakmışve kendi markası olan Dasmine’yi çıkarmıştır.

Deniz Akkaya’nın Efe Önbilgin ile evlenmesi beklenirken Efe Önbilgin sürpriz bir kararla Duygu Ekşi ile 3 Kasım 2010 senesinde evlenmiştir. Deniz Akkaya’nın Efe Önbilgin’den Ayşe isminde bir kızı mevcuttur. Efe Önbilgin ile Duygu Ekşi evliliklerinin halen 9. ayında boşanmışlardır. Boşanmaları ile ilgili basında Deniz Akkaya’nın ahı tuttu şeklinde demeçler verilmiştir. Son günlerde ise Selin Ciğerci ile içinde olan polemik ile çok fazla gündeme gelmiştir. Selin Ciğerci’nin çocuk yapma isteği üzerine bi hayli fazla tepki gösteren Deniz Akkaya ile Selin Ciğerci içinde sert bir tartışma olmuştur.

Deniz Akkaya Esasen Nereli

Güzel manken aslen Kayserilidir

Deniz Akkaya’nın Doğum Tarihi Kaç?

Başarılı manken 3 Ağustos 1977 senesinde doğmuştur.

Deniz Akkaya’nın Boyu Kaçtır?

Güzel mankenin boyu 1.78 m’dir.

Deniz Akkaya’nın Kilosu Kaçtır?

Güzel manken 55 kg’dir.

Deniz Akkaya Kaç Yaşında?

43 yaşındadır.

Deniz Akkaya’nın Sevgilisi Kimdir?

Sevgilisi ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır.

Deniz Akkaya’nın Burcu Ne?

Aslan burcudur.

Deniz Akkaya’nın Ailesi

Ailesi ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır.

Deniz Akkaya’nın Oynadığı Filmler 

2007 – Maskeli Beşler: Kıbrıs

2003 – Vizontele Tuuba

2003 – Okul

2002 – Yeşil Işık

Ölümle Dans

Deniz Akkaya’nın Oynadığı Diziler

2004 – Metro Palas

2003 – Şarkılar Seni Söyler

1997 – Hemşerim

Deniz Akkaya’nın Instagram Hesabı

Deniz Akkaya’nın Instagram hesabı @denizakkayaofficial’dır. Hesabın 829 bin takipçisi bulunmaktadır.

Deniz Akkaya ve Selin Ciğerci Polemiği

Trans birey Selin Ciğerci’nin taşıyıcı anne olmak isteği üzerine Deniz Akkaya’nın gösterdiği tepki üzerinde Selin Ciğerci Deniz Akkaya’nın olduğu Uçankuş TV’deki Canlı Masa programına katılmış ve kendisine yönlendirilen iddiaları yalanlamıştır. Canlı yayında tartışan ikili ardından olaylar daha da büyümüş ve Deniz Akkaya Selin Ciğerci’nin müstehcen bir videosunu Instagram üzerinden paylaşmıştır. Bu video üzerine Selin Ciğerci Deniz Akkaya için 1. Aile Mahkemesi’ne başvurmuş ve kanunda şiddet olarak tanımlanan tutum ve davranışlara maruz kaldığı gerekçesiyle önleyici tedbir kararı alınmasını talep etmiştir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu