Başvurular

Diyanet İşleri Başkanlığı Açıkladı! 77 Personel Alınacak! Başvur Şartları…

Diyanet İşleri Başkanlığı Açıkladı! 77 Personel Alınacak! Başvur Şartları…, iş başvuruları bölümünde Diyanet İşleri Başkanlığı Açıkladı! 77 Personel Alınacak! Başvur Şartları… ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Diyanet İşleri Başkanlığı Açıkladı! 77 Personel Alınacak! Başvur Şartları… ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Diyanet İşleri Başkanlığı Açıkladı! 77 Personel Alınacak! Başvur Şartları…

İş arayan vatandaşlar için Diyanet İşleri Başkanlığı yeni bir bilgilendirmede bulundu. Yapılan açıklamaya göre Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde 77 personel istihdam edeceğini açıkladı. KPSS şartıyla alım yapacak olan başkanlık, başvuruların13.09.2021-24.09.2021 (saat 23:59) tarihleri içinde “sinav.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden yapıldığını dile getirdi. Başvuru şartları…

 BAŞVURU ŞARTLARI

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) bendinde gösterilen genel şartları taşımak,

2. Lise yahut dengi okul mezunu olmak,

3. 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP94 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak.

4. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve açıklamada gösterilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayların kendileri sorumlu olacaktır.

5. Müracaatların sona ermesinden sonra adayın başvuru bilgilerinde hangi nedenle olursa olsun kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.

6. Adaylar, başvuru ekranındaki alakalı alana 1000 kişiliği aşmayacak biçimde özgeçmişlerini yazacaklardır.

7. Bu açıklamada tespit edilen esaslara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu