Biyografiler

Doğa Özüm kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Doğa Özüm kimdir, biyografi kategorimizde 1 Ocak 1997 doğumlu ve mesleği Oyuncu olan Doğa Özüm biyografisini paylaşalım istedik. Doğa Özüm kimdir?, Doğa Özüm nereli?, Doğa Özüm kaç yaşında, tüm detaylar Doğa Özüm biyografi makalemizde..

Doğa Özüm kimdir? – Biyografisi

Doğa Özüm (Öğretmen Dizisi Rüya)

1 Ocak 1997 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. 23 yaşında olan genç oyuncu, ilk, orta ve lise eğitimlerini burada bitirdi. Ortaokul ve lise dönemlerinde oyunculuğa ilgi duyan Özüm, Halen Maltepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde eğitim yaşamına sürdürmekte. Esasen İstanbullu olan genç oyuncu, ilk oyunculuğunu FOX TV ekranlarında yayına giren Mucize Doktor isimli dizide gerçekleştirdi. Konuk oyuncu olarak dizide hasta kız Gizem kişiliğine hayat veren oyuncu 2022’de yine FOX TV ekranlarında yayına giren, Öğretmen dizisi ile ekranlara döndü. Dizinin oyuncu ekibinde bulunan, İlker Kaleli, Ceren Moray, Afra Saraçoğlu, Serhat Kılıç, Serkan Keskin, Ramazan Mert Demir, Efekan Can, Elif Ceren Balıkçı, Ezgi Gör, Ezgi Gör, Can Bartu Aslan, Hakan Dinçkol ve İsmail Karagöz gibi isimler yer alıyor. Kahverengi gözlere sahip oyuncu Oğlak burcu kadınıdır. Oyunculuğuyla gelecek vaat eden, genç oyuncu ilerde birden fazla yapımda karşımıza çıkacak gibi.

Doğa Özüm Nereli?

İstanbul’da doğan genç oyuncu aslen yine İstanbulludur.

Doğa Özüm Kaç Yaşında?

1 Ocak 1997 yılı doğumlu olduğu için, 2022 itibari ile 23 yaşındadır.

Doğa Özüm Boyu Kaç?

Özüm, 1,67 cm boy uzunluğundadır.

Doğa Özüm Kilosu Kaç?

56 kg ağırlığı civarındadır.

Doğa Özüm Burcu Ne?

1 Ocak günü dünyaya geldiğundan, Oğlak burcu kadınıdır.

Doğa Özüm Evli Mi?

Genç oyuncunun herhangi bir evliliği yer almıyor.

Doğa Özüm Sevgilisi Var Mı?

Özel yaşamıyla pek gündeme yansımayan oyuncunun, özel yaşamıyla alakalı pek bilgi yer almıyor.

Doğa Özüm Nerede Okuyor?

Oyuncu Özüm, ilkokul eğitimlerini ve lise eğitimini İstanbul’da bulunan devlet okullarında tamamlamıştır. Halen Maltepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde eğitim hayatına sürdürmekte.

Doğa Özüm Nasıl Oyuncu Oldu?

Orta ve lisede oyunculuğa merak saran Özüm, çeşitli oyunculuk atölyelerinde eğitimler aldı. Daha sonra Maltepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde kendini geliştirmek için tercih etti ve sürdürmekte.

Doğa Özüm Hangi Dizilerde Oynadı?

2019- Mucize Doktor- Gizem

2022- Öğretmen- Rüya

Doğa Özüm Instagram Hesabı?

Genç oyuncunun, 41,7 bin takipçili Instagram hesabı @dogaozm

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu