Biyografiler

Donald Trump kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Donald Trump kimdir, biyografi kategorimizde 14 Haziran 1946 doğumlu ve mesleği Siyasetçi olan Donald Trump biyografisini paylaşalım istedik. Donald Trump kimdir?, Donald Trump nereli?, Donald Trump kaç yaşında, tüm detaylar Donald Trump biyografi makalemizde..

Donald Trump kimdir? – Biyografisi

Donald Trump

Donald Trump Kimdir? Kaç Yılında Doğmuştur? Nerede Doğmuştur? Boyu Ve Kilosu Kaçtır? Göz Rengi Nedir? Burcu Nedir? Nereden Mezun Olmuştur? Sosyal Medya’da Kaç Takipçisi Vardır? Ne Zaman ABD Başkanı Olmuştur?

Donald Trump Kaç Yılında Doğdu?

14 Haziran 1946 senesinde doğmuştur.

Donald Trump Nerede Doğdu?

Amerika/New York’ta doğmuştur.

Donald Trump Esasen Nereli?

Donald Trump, baba aracılığıyla Alman, anne aracılığıyla İskoç kökenli bir aileden gelmektedir. Berber olan büyükbabası Frederick Trump 1869’da Almanya’da dünyaya geldi. 1885 senesinde halen on altı yaşındayken Amerika’ya göç etmiştir. Kanada Klondike bölgesinde altın rezervleri buldu. Sadece altın çıkarmakla yetinmeyip kendisi gibi altınla zengin olmak isteyenlere yer belirleyip, yiyecek-içecek sattı, genelev işletti. Kendisi gibi Alman göçmeni olan Elizabeth Christ ile 1902 senesinde evlenmiştir.

Donald Trump Kaç Yaşında?

1946 senesinde dünyaya geldiğu için 74 yaşındadır.

Donald Trump Boyu Ve Kilosu Kaç?

Donald Trump 190 cm boyunda ve 112 kilodadır.

Donald Trump Göz Rengi Ne?

Göz rengi mavidir. 

Donald Trump Burcu Ne?

14 Haziran doğumlu olduğu için İkizler burcudur. 

Donald Trump Eşi Kim?

Donald Trump toplamda üç evlilik yapmıştır. Bu evliliklerden üç erkek iki de kız çocuğu olmak üzere toplamda beş çocuk sahibi oldu. Ayrıca 2022 yılı saygınlığıyla on da torunu bulunmaktadır. . Trump ilk kez 1972 senesinde Çek model Ivana Zelníčková ile evlendi. Bu evliliğinden Donald Trump Jr., Ivanka ve Eric adında üç çocuğu oldu. İkili 1992 senesinde ise boşanmalarına rağmen bir süre yakın ilişkileri sürdü. Bu evlilikten olan çocukların üçü de babalarının şirketlerinde yöneticilik yapmaktadır. 1997 yılına gelindiğinde Trump bu sefer aktris Marla Maples’la evlendi. Bu evlilikten de Tiffany adında bir çocuk sahibi oldu. İki yıl sonra, 8 Haziran 1999’da bu evliliğini de sonlandırdı. 2005 senesinde Sloven model Melania Knauss’la evlenmiştir.

Donald Trump Nereden Mezun Oldu?

Trump, üniversite eğitimini iki yıl Fordham, iki yıl da Pensilvanya Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Donald Trump Ne İş Yapıyor?

Donald Trump önce aile işleriyle ilgilendi. Sonra Commodore Otelini alarak onu Grand Hyatt oteller zincirine dönüştürdü. Manhattan’da 68 katlı ünlü Trump Tower’ı inşa etti. Türkiye dahil birden fazla ülkede oteller açtı. Güzellik yarışmalarının organizasyonunu üstlendi. 2003’te ‘The Apprentice’ programına katıldı. İnşaat sektöründe büyük yatırımları ve projelerini gerçekleştirdi. Plaza Oteli’ni aldıktan sonra kendi Boeing uçaklarını ve havayollarını da satın aldı. Otel casino ile kumarhane işine girdi. Trump, 90’lı senelerın başında bankaların kendisine bundan sonra alacağı kredilerin koşullarını dikte etmelerine ses çıkaramadı. Yıllık faiz ödemeleri 120 milyon dolara ulaşmıştı. Ayrıca lüks yaşam tarzına oldukça önemli biçimde karışılmasına göz yummak zorunda kaldı. Özel masrafları denetlemeye alındı ve bundan böyle yılda “yalnızca” 350.000 dolar harcamasına izin verildi. Trump gene de tahminlerin ötesinde hızlı toparlanabildi. Kasım 2004’te şirketi Chapter 11 Protection’a başvurduktan sonra Trump, CEO pozisyonundan ayrıldı fakat yönetim kurulu başkanı olarak görevini sürdürdü. Mayıs 2005’te şirket “Trump Eğlence İşletmeleri Holdingi” olarak yeniden yükselmiştir.Donald Trump Ayrıca WWE’den RAW’ıda satın Almıştır.

Donald Trump ABD Başkanlığı

Donald Trump 1988, 2004 ve 2012’de başkanlık için adı geçmiş olsa bile ilk kez 2000 senesindeki seçim için aday olmuştur. 16 Haziran 2015’te başkan adaylığını açıklayan Donald Trump, 2016 senesindeki seçim kampanyalarını belirli söylemler üzerine kurarak önceden Başkan Ronald Reagan’ın da kullandığı Make America Great Again sloganını kullanmıştır. 16 Haziran 2015’te Cumhuriyetçi partiden başkanlık kampanyalarına başlayan Trump, partisinden senatör Ted Cruz ve Ohio Valisi John Kasich’den yapılan ön seçimler ardından sıyrılarak partinin tek adayı olarak kalmıştır. 2016 Haziranının son günlerine doğru parti içinde gereken 1238 delege sayısına ulaşarak partinin resmi adayı olması kesinleşmiştir. 8 Kasım 2016’da yapılan seçimleri kazanarak 45. Amerika Birleşik Devletleri başkanı olmuştur. Trump, 20 Ocak 2017 tarihinde ABD kongresi’nde yapılan merasimde yemin ederek görevine başlamıştır.

Donald Trump Instagram Hesabı

Trump’ın Instagram hesabı olan @realdonaldtrump’ın 21 milyon takipçisi mevcuttur. 

Donald Trump Twitter Hesabı

Trump’ın Twitter hesabı olan @realDonaldTrump’ın 85 milyon takipçisi bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu