Biyografiler

Eda Gürkaynak kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Eda Gürkaynak kimdir, biyografi kategorimizde 12 Nisan 1994 doğumlu ve mesleği Basketbolcu olan Eda Gürkaynak biyografisini paylaşalım istedik. Eda Gürkaynak kimdir?, Eda Gürkaynak nereli?, Eda Gürkaynak kaç yaşında, tüm detaylar Eda Gürkaynak biyografi makalemizde..

Eda Gürkaynak kimdir? – Biyografisi

Eda Gürkaynak

Oyuncu ve manken Birkan Sokullu 6 Ekim 1935 senesinde dünyaya geldi. Güzelliğin Portresi ve Kronoloji gibi dizilerde oynayan Sokullu şimdilerde ise TRT 1 ekranlarında yayına giren psikoloji ve dram türü Masumlar Apartmanı adlı dizide Han kişiliğini canlandırıyor. Yakışıklı ve ünlü oyuncu Sokullu Aslı Enver ile 2012 ve 2015 senelerı içinde evlilik yaşamıştı. Daha sonra ise oyuncu Berrak Tüzünataç ile birliktelik yaşadı ve şimdilerde ise bir süredir Eda Gürkaynak ile birlikte olduğu bilinmekte. Eda Gürkaynak 12 Nisan 1994 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’ da tamamlayan Gürkaynak İstanbul Koç Üniversitesi’ ni kazandı ve buradan mezun oldu. Ardından Amerika’ da New York Üniversitesi’ sinde de lisans eğitimi aldı. Çok başarılı bir eğitim yaşamı yaşayan Gürkaynak Koç Üniversitesi’ nden IB diploması ile mezun oldu ve Amerika’da en başarılı Türk mezunları olarak anıldı. Ailesi cemiyet yaşamının ünlü simalarından Sinem ve Kemal Gürkaynak’tır. Sosyetik güzel Eda Gürkaynak bir süredir Birkan Sokullu ile aşk yaşıyor. Genç ve sosyetik güzel Gürkaynak basketbol ile ilgileniyor.

Eda Gürkaynak Nereli?

Gürkaynak İstanbulludur.

Eda Gürkaynak Kaç Yaşında?

Genç ve sosyetik güzel Gürkaynak 26 yaşındadır.

Eda Gürkaynak Boyu Kaç?

Gürkaynak 1.76 cm boy uzunluğuna sahiptir.

Eda Gürkaynak Kilosu Kaç?

Gürkaynak 55 kilo civarı ağırlığındadır.

Eda Gürkaynak Burcu Ne?

Sosyetik güzel Gürkaynak boğa burcu kadınıdır.

Eda Gürkaynak Sevgilisi Kim?

Gürkaynak 6 aydır oyuncu ve manken Birkan Sokullu ile aşk yaşıyor.

Eda Gürkaynak Ailesi?

Eda Gürkaynak sosyetik bir aileden geliyor. Annesi Sinem Gürkaynak ve babası Kemal Gürkaynak cemiyet yaşamının tanınan isimlerindendir. Ayrıca Eda Gürkaynak’ın Lara isimli bir kız kardeşi var.

Eda Gürkaynak Nereden Mezun?

Gürkaynak ilk kez Koç Üniversitesi’ nden IB diploması ile mezun oldu. Ardından Amerika’da New York Üniversitesi okudu ve burada da en başarılı öğrencilerden birisi oldu.

Eda Gürkaynak Instagram Hesabı?

Gürkaynak’ ın aktif olarak kullandığı  10.6 bin takipçili Instagram hesabı: @edagurkaynak

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu