Biyografiler

Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Emir Elidemir kimdir, biyografi kategorimizde 15 Mayıs 1994 doğumlu ve mesleği Aşçı olan Emir Elidemir biyografisini paylaşalım istedik. Emir Elidemir kimdir?, Emir Elidemir nereli?, Emir Elidemir kaç yaşında, tüm detaylar Emir Elidemir biyografi makalemizde..

Emir Elidemir kimdir? – Biyografisi

Emir Elidemir (Masterchef Emir)

En çok izlenen yemek yarışması Masterchef İn yeni sezona start vermesiyle, hayranları yarışmacıları araştırmaya ve onları tanımaya çalışmakta. En çok öne çıkan isimlerin başında ise yaptığı yemekler, taktığı bandanası ve yakışıklılığıyla Emir Elidemir gelmektedir. Jürinin de beğenisini kazanan Emir, yarışma kadrosu olan 16 kişilik gruba ismini yazdırmayı başarmıştır. 15 Mayıs 1994 İzmir doğumlu olan yarışmacı, Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Daha sonra mutfağa olan ilgisi yüzünden Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’ne girip mezun olmuştur. Florida, Amsterdam ve Lyon gibi şehirlerde stajlar yapmıştır. Bu stajlarda görev aldığı mutfaklardan biri 2 Michellin yıldızlıdır diğeri de 1 Michellin yıldızlıdır. Hedefinin programda şampiyonluk olduğunun vurgulamıştır. Küçük yaşta babasını kaybeden genç aşçı annesine çok düşkündür.

Mesleği Nedir? 

Yemek yarışmasına katılan Emir’in mesleği aşçılıktır.

Ne Zaman Doğdu?

Genç aşçının 15 Mayıs 1994 senesinde İzmir’de dünyaya geldiğunun bilinmekte.

Boyu Kaç?

Genç aşçının boyu 185 cm olduğunu bilinmekte.

Kilosu Kaç?

185 cm boyunda olan genç aşçı 77 kg ağırlığı civarındadır.

Yaşı Kaç?

15 Mayıs 1994 senesinde İzmir’de doğan genç aşçı 2022 itibari ile 26 yaşındadır.

Hangi Burç?

15 Mayıs günü dünyaya geldiğunu bildiğimiz genç aşçı Boğa Burcu erkeğidir.

Hangi Göz Rengine Sahiptir?

Kumral olan genç aşçı bu yanında ela göz rengine sahiptir.

Eğitim Hayatı Nasıl?

 15 Mayıs 1994 İzmir doğumlu olan yarışmacı, Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Daha sonra mutfağa olan ilgisi yüzünden Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’ne girip mezun olmuştur. Florida, Amsterdam ve Lyon gibi şehirlerde stajlar yapmıştır. Bu stajlarda görev aldığı mutfaklardan biri 2 Michellin yıldızlıdır diğeri de 1 Michellin yıldızlıdır.

Nerede Doğdu?

15 Mayıs 1994 senesinde İzmir’de doğmuştur.

Sosyal Medya Hesapları Hangileri?

231 bin takipçili İnstagram adresi @emirelidemir’dir.  14,3 bin takipçili Twitter kullanıcı adı ise @emir4f’dir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu