Biyografiler

Engin Hepileri kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Engin Hepileri kimdir, biyografi kategorimizde 03.03.1978 doğumlu ve mesleği Oyuncu olan Engin Hepileri biyografisini paylaşalım istedik. Engin Hepileri kimdir?, Engin Hepileri nereli?, Engin Hepileri kaç yaşında, tüm detaylar Engin Hepileri biyografi makalemizde..

Engin Hepileri kimdir? – Biyografisi

Engin Hepileri

Başarılı oyunculuğuyla ve karizmatik duruşuyla dikkat çeken Engin Hepileri, 3 Mart 1978 İstanbul doğumlu Türk asıllı bir oyuncudur. 2011-2014 senelerı içinde Ayşe Topçu ile evli kalmıştır. Beyza Şekerci ile olan evliliği ikinci evliliğidir ve Can adında bir erkek çocuğa sahiptir.

Tiyatroya olan ilgisi Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde başlayan Hepileri ardından lisans eğitimini de 1996 senesinde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümüne girerek bitirdi. 2002’de yine aynı üniversitede olmak üzere yüksek lisans eğitim hayatına başladı. Yüksek lisans eğitimini Oyunculuk üzerine sürdürmiştir. 2005 senesindeki mezuniyetine kadar olan sürede araştırma görevlisi olarak çalışmalarına devam etmiştir.

Daha lise senelerındayken Devlet tiyatrosunun dört oyununda bulunan oyuncunun oyunculuk mesleğine başlangıcı çok önceden süregelmiştir. 1998 senesinde Anlat Şehrazat Müzikali ve Tiyatro Fora’da “Ölümsüzler” oyununda rol almıştır. Aynı yıl içinde Kent oyuncuları oyuncu kadrosuna müdahil olan Hepileri, 20 oyunda rol almış ve bunun yanı sıra televizyon, sinema filmi gibi bir çok yapımda boy göstermiştir.

2008 ‘de Israel Horowitz‘in “Kuyruk” adlı oyununda yönetmen olarak ilk yönetmenliğini yaptı. 2011-2012 senelerı içinde ise TRT Okul Kanalında bir kültür-sanat programında sunuculuk yaptı. En son TRT ‘de Altın Petek adlı Bilgi müsabakasında sunuculuk görevinde bulunmuştur.

Akademi Kenter’de de eğitimci olarak görev yapan tecrübeli oyuncu bunun yanı sıra seslendirmede yapmaktadır. 

En son televizyon ekranlarında TV8 kanalında yayına giren Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Engin kişiliğiyle karşımıza gelmiştir. 

Engin Hepileri Ne Zaman Doğdu?

Sevilen oyuncu 3 Mart 1978 senesinde İstanbul’da doğmuştur.

Engin Hepileri Boyu Kaç?

Engin Hepileri’nin boyu 1,81’dir.

Engin Hepileri Kaç Kilo?

72 kilogram olduğu bilinmektedir.

Engin Hepileri Kaç Yaşında?

1978 doğumlu olan oyuncu 42 yaşındadır.

Engin Hepileri Eşi Kim?

Engin Hepileri kendisi gibi oyuncu olan Beyza Şekerci ile yaşamını birleştirmiştir. Beyza Şekerci ile olan evliliğinden Can adında bir erkek çocuğa sahiptir.

Engin Hepileri Burcu Ne?

3 mart doğumlu oyuncu için Balık burcu erkeği denebilir.

Engin Hepileri Nereden Mezun?

Lisans Eğitimine İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde tamamlayan oyuncu, lisansüstü eğitimini ise Yine İstanbul Üniversitesinde oyunculuk alanında sürdürip başarıyla tamamlamıştır.

Engin Hepileri Nerede Doğdu?

Doğum yeri İstanbul’dur.

Engin Hepileri Esasen Nereli?

Engin Hepileri’nin aslen Bursalı olduğu bilinmektedir.

Engin Hepileri Ödülleri?

Engin Hepileri 2004’te Afife Jale Tiyatro Ödülleri’nde, 2010’da Sadri Alışık Ödülleri’nde ve 2011 senesinde Adana Altın Koza’da çeşitli rolleri için en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

Engin Hepileri Tiyatro Oyunları?

Engin Hepileri’nin oynadığı bazı oyunlar içinde ‘ Akciğer, 39 Basamak, Katil Joe, Oda ve Adam, Macbeth, Tamamen Doluyuz, Cimri, Ölümüne, Anna Karanina’ gibi yüksek seyircili oyunlar bulunmaktadır.

Engin Hepileri Dizileri?

Bugüne kadar oynadığı ve çok bi hayli beğeni alan yapımlar içinde ‘Emret Komutanım, Kampüsistan, İntikam, Kara Ekmek, Yaprak Dökümü, Koyu Kırmızı, Gece Gündüz, Bu Kalp Seni Unutur Mu, Doğduğun Ev Kaderindir, Gönülçelen’  bulunmaktadır.

Engin Hepileri Instagram Hesabı?

151B takipçiye sahip oyuncunun instagram hesabı @hepileriengin 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu