Biyografiler

Ersay Üner kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Ersay Üner kimdir, biyografi kategorimizde 7 Ekim 1978 doğumlu ve mesleği Şarkıcı olan Ersay Üner biyografisini paylaşalım istedik. Ersay Üner kimdir?, Ersay Üner nereli?, Ersay Üner kaç yaşında, tüm detaylar Ersay Üner biyografi makalemizde..

Ersay Üner kimdir? – Biyografisi

Ersay Üner

Ersay Üner Kimdir?

Ersay Üner 7 Ekim 1978’de dünyaya gözlerini açtı. Gözlerini açtığı şehir ise Konya idi. Konya’da doğup büyüyen Üner müziğe karşı ilgisinin olduğunu ve müzik yapmak istediğini keşfetti. Babasının çalıştığı belediye düğün salonunda şarkılar söyleyerek müzik hayatına adım attı. Ardında 14 yaşındayken İstanbul’a taşındı ve burada müzik eğitimleri aldı. Demet Akalın’ın seslendirdiği “Yılan “ adlı şarkının kelimelerini yazdı. Bunun yanında tanınan Üner ardından Demet Akalın’ın ekibinde çalışmaya başladı. Ersay Üner ardından “Nokta” adlı ilk albümünü çıkardı. Arabesk, pop ve daha bir çok tür şarkı yazıp söylemiş ve böylece geniş kitleler aracılığıyla tanındı. 2012 ‘de OYUNCU Büşra Pekin ile tanıştı. Çift 6 yıl boyunca hiçbir biçimde medyaya yansıtmadan ilişki yaşadılar. Ardında 2017 senesinde evlenme kararı aldılar. Lakin 2019 senesinde çift evliliklerini noktaladı. Ersay Üner ilk kez 2015 senesinde “Yürüdüm” şarkısı ile sahne aldı. Ardından Yılan, Tatlım Tatlım ve İki Aşık şarkısını çıkardı. 

Ersay Üner Nereli?

Şarkıcı ve besteci Ersay Üner Konyalıdır.

Ersay Üner Kaç Yaşında?

Şarkıcı Üner 42 yaşındadır.

Ersay Üner Boyu Kaç?

Şarkıcı Üner 1.85 cm boy uzunluğuna sahiptir.

Ersay Üner Kilosu Kaç?

Ersay Üner 72 kilo ağırlığındadır.

Ersay Üner Burcu Ne?

Şarkıcı Ersay Üner terazi burcudur.

Ersay Üner Sevgilisi Var Mı?

Şarkıcı ve söz yazarı Ersay Üner bir süredir Büşra Pekin ile birliktedi. Çift 2017 senesinde birlikteliklerini evlilikle taçlandırdı. Lakin 2019 senesinde ayrılma kararı aldılar ve boşandılar. Bugünlerde Ersay Üner’in bir ilişkisinin olup olmadığı bilinmemekte.

Ersay Üner Nereden Mezun?

Şarkıcı Ersay Üner 14 yaşındayken müzikle uğraşmak için İstanbul’a taşındı. Lakin nerede okuduğu ve nereden mezun olduğu bilinmemekte.

Ersay Üner Şarkıları?

Yürüdüm

Yılan İki Aşık

Tatlım Tatlım

Güm

Nokta

Yıldızlar

Helal Olsun 

Sözüm Ona Sevdin

Selam

Kızıl Mavi

Bebek

Mucize 

Söyleyin

Aldatıldım 

Ersay Üner Instagram Hesabı?

Şarkıcı ve besteci Ersay Üner’in 149.7 bin takipçili Instagram hesabı adresi: @ersayuner

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu