Başvurular

Eti Maden Personel Alımı İş İlanları

Eti Maden Personel Alımı İş İlanları, iş başvuruları bölümünde Eti Maden Personel Alımı İş İlanları ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Eti Maden Personel Alımı İş İlanları ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Eti Maden Personel Alımı İş İlanları

Eti maden personel alımı ile alakalı yeni ilanlar paylaşımı yaptı. Son sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından Eti maden için yeni personel alımı ne zaman yapılacak sorusu sorulmaya başlandı. 2020 nin ocak ayında açıklanan son sınav sonuçları Eti maden işletmeleri genel müdürlüğünün resmi web sitesinde bilgisi verildi. Eti maden farklı zamanlarda sözlü sınav ile işçi alımı yapabilmekte. Eti maden işletmeleri Personel alımı ve iş ilanları için yazımızın devamını okumanız da yarar var.

Eti Maden İşletmeleri

Kükürt işletme amacı ile Isparta’da açılan fabrika 1934 senesinde faaliyetine başladı. 1935 senesinde Türkiye topraklarının altındaki zenginlikleri işleyebilmek için sanayimizin ihtiyacı bulunan madenleri, ham maddeleri ve enerjiyi üreterek banka işlerini gerçekleştirmek amacı ile ETİBANK kuruldu. Daha Sonra sırası ile Ergani Bakır İşletmesi ve Guleman Krom İşletmesi kuruldu. Hızla ürün yelpazesini genişleten ve işlemek için yeni yerler keşfederken bir taraftan da işletmeleri kurmaya sürdü.

1957 senesinde da Üçköprü Krom İşletmesi ve Elektrometalürji İşletmesi kuruldu. Emet Kolemanit İşletmesi Küre Bakır İşletmesi, Halıköy Cıva İşletmesi, Bandırma Boraks İşletmesi, Seydişehir Alüminyum İşletmesi, Milas Boksit İşletmesi, Kırka Boraks İşletmesi, Şarkkromları Ferrokrom İşletmesi, Cumaovası Perlit İşletmesi, Bandırma Sülfürik Asit Tesisi,  Bigadiç Bor İşletmesi, Kestelek Kolemanit İşletmesi, Gümüşköy İşletmesi, Çayeli Bakır İşletmeleri son kez da Beylikova Florit, Barit ve Nadir Toprak İşletmeleri 2015 senesinde kurulmuştur.

Eti maden işletmeleri Kolemanit, Tinkal ve Üleksit bor türlerini işlemektedir. Kullanım alanları olarak Temizlik, Tarım, Metalurji, Seramik, Ahşap koruma, Cam, Yalıtım, Fiberglass, Sağlık, Tekstil ve Enerjidir. Özellikle tarım sektöründe büyük ilerleme kaydettiren Bor madeni tarımda kaliteyi arttırıp maliyeti düşürmektedir. Geleceğin madeni olarak görülen Bor Borun geleceğini tasarlayan Eti Maden, ürün portföyünü geçmiş senelera göre giderek yükseltmektadır.

Günümüzde ürün portföyünde 17 adet rafine bor ürünü bulunan Eti Maden hem ürün çeşitliliğine hem de farklı spekt değerlerde ürünlere sahiptir. Rafine bor ürünlerinden başlıcaları; Etibor-48, Boraks Dekahidrat, Borik Asit, Etidot-67, Etibor-68 (Susuz Boraks), Çinko Borat, Bor Oksit, Öğütülmüş Kolemanit ve Öğütülmüş Üleksit’tir.

Eti Maden İşletmeleri İnsan Kaynakları

Nitelikli insan kaynağı yaratmaya çalışan Eti maden her zaman yenilikçi kurum ünvanını sorumlulukla taşıyabilecek hizmete önem veren personeller yetiştirmeye çalışmaktadır. Eti maden misyonu olarak Öz güveni yüksek alanında yeni açılımlar yapabilecek kurum ünvanını yukarı taşıyabilecek personeller aramaktadır.

Eti maden Personel Yönetimi olarak nitelikli personelleri oluşturmak amacı ile farklı zamanlarda yükseltme sınavları yaparak bu sınavlardan başarılı olan personelleri yönetim kademesine yada bir üst pozisyona taşıyarak alanında uzman yenilikçi ve nitelikli personeller yaratmaktadır.

Eti maden İşletmesi Temel ilke olarak yetkinliğini tespit ettiği personelin atamasını yapmak. Çalışan ve yeni işe başlayan personellerine farklı zamanlarda eğitimler vererek işinde bilgisini ve becerisini arttırmaya çalışmaktadır.

Eti Maden Personel Alımı ve İş İlanları

Eti maden personel alımı için değişik zamanlarda iş ilanları yayınlamaktadır. Kamu görevlerinde ilk defa çalışacakları için yapılan atamalar Genel Yönetmelik hükümlerine göre yapılmaktadır. Atama yapılacak bölümler departmanlar ve pozisyonlar öğrenci seçme ve yerleştirme merkezince yayına giren tercih kılavuzlarında yer alır. KPSS sonucuna göre yapılan tercihlerde kuruma yerleştirilen adaylar değerlendirme komisyonuna tabii tutulur. Değerlendirme komisyon kararı ile atamaya uygun olan adaylar iş başı yaptırılır.

Eti Maden İş Başvurusu

Eti Maden İşletmeleri İşçi Alımı açıktan atama prosüdürü ile gerçekleşir. Kamu kurum ve kuruluşlarına işçi alım prosüdürleri çerçevesinde işçi alımı yapılabilmektedir. Tesislerde işe alınacak kadrolu işçi, meslek kolu, iş pozisyonu gibi kriterler iş yerinin olduğu bölgedeki İŞKUR merkezlerinde yapılmaktadır.

İşkur aracılığı ile şirkete yönlendirilen adaylar İnsan kaynakları bölümü ile sözlü sınava tabii tutulurlar. Eti maden işletmesi insan kaynakları aracılığıyla sorulacak sorular genelde mesleğiniz ile alakalı bilgilere dayanmaktadır. Sözlü mülakatta başarılı olan işçiler iş başı yapmaları sağlanır.

ETİ MADEN İŞLETMELERİ STAJ BAŞVURU

Ankara’da Genel Müdürlük Merkez Birimlerimizde staj yapmak isteyen öğrenciler dilekçe ile başvurularını Genel Müdürlüğümüze, Bandırma Bor ve Asit Fabrikaları  İşletme Müdürlüğünde staj yapmak isteyen öğrenciler başvurularını 01 Ocak – 31 Nisan tarihleri içinde yapacaklardır. Emet Bor İşletme Müdürlüğü, Kırka Bor İşletme Müdürlüğü,Bigadiç Bor İşletme Müdürlüklerimizde staj yapmak isteyen öğrenciler başvurularını alakalı İşletme Müdürlüklerine yapacaklardır.

Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin
0 Paylaşımlar

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu