Biyografiler

Faik Öztrak kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Faik Öztrak kimdir, biyografi kategorimizde 26 Mart 1954 doğumlu ve mesleği Siyasetçi olan Faik Öztrak biyografisini paylaşalım istedik. Faik Öztrak kimdir?, Faik Öztrak nereli?, Faik Öztrak kaç yaşında, tüm detaylar Faik Öztrak biyografi makalemizde..

Faik Öztrak kimdir? – Biyografisi

Faik Öztrak

Kornasalgınına yakayı ele verdiğını açıklayan CHP Sözcüsü Faik Öztrak Kimdir? Kaç Yılında Doğmuştur? Nerede Doğmuştur? Boyu Ve Kilosu Kaçtır? Göz Rengi Nedir? Burcu Nedir? Nereden Mezun Olmuştur? Siyasi Hayatı Nasıl? Sosyal Medya’da Kaç Takipçisi Vardır? Faik Öztrak ile alakalı merak ettiğiniz her şeyi makalemizde bulacaksınızdır. 

Faik Öztrak Kaç Yılında Doğdu?

Faik Öztrak 26 Mart 1954 senesinde doğmuştur.

Faik Öztrak Nerede Doğdu?

Faik Öztrak, Ankara’da doğmuştur.

Faik Öztrak Esasen Nereli?

Esasen Ankaralıdır.

Faik Öztrak Kaç Yaşında?

1954 yılı doğumlu olduğu için 66 yaşındadır.

Faik Öztrak Boyu Ve Kilosu Kaç?

Boyu ve kilosu bilinmemektedir.

Faik Öztrak Göz Rengi Ne?

Göz rengi kahverengidir.

Faik Öztrak Burcu Ne?

26 Mart günü doğumlu olduğu için Koç burcudur.

Faik Öztrak Eşi Kim?

Eşi’nin ismi bilinmemekte fakat Öztrak evli ve 1 çocuk babasıdır.

Faik Öztrak Nereden Mezun Oldu?

Faik Öztrak, 1973 senesinde İstanbul Saint Joseph Lisesi’ni bitirmiştir. 1977 senesinde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Ekonomi Bölümü’nü bitirmiştir. İngiltere’de Birmingham Üniversitesi’nden kalkınma finansmanı hususunda master derecesi almıştır.

Faik Öztrak Ne İş Yapıyor?

Faik Öztrak iş kariyerine Devlet Planlama Teşkilatı’nda uzman yardımcısı olarak 1978’de başlamıştır. 1987 yılına kadar burada çeşitli görevler alarak iş yaşamına devam etmiştir. Öztrak, 1987 – 1990 senelerı içinde Devlet Planlama Teşkilatı’nda Yıllık Programlar ve Finansman Dairesi Başkanlığı, 1990 – 1991 senelerı içinde İktisadi Planlama Başkan Vekilliği, 1991 – 1994 senelerı içinde İktisadi Planlama Genel Müdürlüğü, 1994 – 1999 tarihleri içinde ise aynı teşkilatta Müsteşar Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. BDDK Başkan Yardımcılığı ve Hazine Müsteşarlığı görevlerinde bulunmuştur. BDDK Başkan Yardımcılığı ve Hazine Müsteşarlığı görevlerinde bulundu. 2004-2007 senelerı arasıda TÜSİAD-Koç Üniversitesi Ekonomik Araştırma Forumunda direktörlük görevinde bulunmuştur. Faik Öztrak, 22 Temmuz 2007, 12 Haziran 2011, 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde Tekirdağ Milletvekili seçilmiştir. Faik Öztrak Cumhuriyet Halk Partisi’nin, 2008’de gerçekleştirilen, 32. Kurultayında CHP Parti Meclisine seçilmiş ve sırasıyla Ekonomi Politikaları, İşveren Sendikaları ve Kuruluşları, Dış İlişkiler, Sosyal Politikalar Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. Halen Parti Sözcüsü ve Ekonomi Politikaları Genel Başkan Yardımcısıdır.

Faik Öztrak Korona Mı?

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, sosyal platform hesabından corona virüsü testinin pozitif çıktığını duyurmuştur. Öztrak sosyal platform hesabında şöyle yazmıştır: “aptırdığım Covid-19 testinin pozitif çıktığını az önce öğrendim. Sağlık durumum şu an gayet iyi. Lakin birkaç hafta evden çalışacağım. Arayıp soran herkese çok teşekkür ederim. Yakın gelecekte benimle maskesiz temasta bulunanların test yaptırmasını rica ediyorum.”

Faik Öztrak Instagram Hesabı Nedir?

Faik Öztrak Instagram hesabı olan @faikoztrak.chp’nin 17 bin takipçisi mevcuttur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu