Biyografiler

Farah Zeynep Abdullah kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Farah Zeynep Abdullah kimdir, biyografi kategorimizde 17 Ağustos 1989 doğumlu ve mesleği Oyuncu olan Farah Zeynep Abdullah biyografisini paylaşalım istedik. Farah Zeynep Abdullah kimdir?, Farah Zeynep Abdullah nereli?, Farah Zeynep Abdullah kaç yaşında, tüm detaylar Farah Zeynep Abdullah biyografi makalemizde..

Farah Zeynep Abdullah kimdir? – Biyografisi

Farah Zeynep Abdullah (Masumlar Apartmanı Dizisi İnci)

Farah Zeynep Abdullah Kimdir? Kaç Yılında Doğmuştur? Nerede Doğmuştur? Boyu Ve Kilosu Kaçtır? Göz Rengi Nedir? Burcu Nedir? Nereden Mezun Olmuştur? Hangi Dizilerde Oynamıştır? Sosyal Medya’da Kaç Takipçisi Vardır?

Farah Zeynep Abdullah Kaç Yılında Doğmuştur?

Farah Zeynep Abdullah 17 Ağustos 1989 senesinde doğmuştur.

Farah Zeynep Abdullah Nerede Doğmuştur?

Farah Zeynep Abdullah, İstanbul doğumludur.

Farah Zeynep Abdullah Esasen Nerelidir?

Farah Zeynep Abdullah’ın babası Irak Türkmenlerinden annesi ise Boşnak kökenlidir.

Farah Zeynep Abdullah Kaç Yaşındadır?

Farah Zeynep Abdullah 30 yaşındadır.

Farah Zeynep Abdullah Boyu Ve Kilosu Kaçtır?

Farah Zeynep Abdullah 1.60 cm boyunda 55 kilodadır.

Farah Zeynep Abdullah’ın Göz Rengi Nedir?

Farah Zeynep Abdullah’ın göz rengi kahverengidir.

Farah Zeynep Abdullah’ın Burcu Nedir?

Farah Zeynep Abdullah 17 Ağustos doğumlu olduğundan dolayı Aslan burcudur.

Farah Zeynep Abdullah Nereden Mezun Olmuştur?

Farah Zeynep Abdullah, Lisenin bir kısmını İstanbul Saint Michel Fransız Lisesi’nde okumuştur. Lakin ardından babasının işi gereği kaydını İngiltere’ye aldırarak, lise öğrenimini bu ülkede tamamlamıştır. Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizinin 2. sezonundan sonra diziden ayrılarak, oyunculuk kariyeri için kaydını dondurduğu Kent Üniversitesi Fransızca-Drama bölümüne dönüp, eğitimini bitirdi ve 2013’te diplomasını almıştır.

Farah Zeynep Abdullah Hangi Dizilerde Oynamıştır?

Farah Zeynep Abdullah, üniversiteye başlamaya hazırlanırken Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizi için teklif aldı. İngiltere’deki okuluna dönmesine üç gün kala, deneme çekimlerinde başarılı olduğunu ve “Aylin” rolüne seçildiğini öğrenmiştir. Bu dizide dört çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olan Aylin’i canlandırmıştır. 2014 senesinde Star TV’de yayına giren Kurt Seyit ve Şura adlı dizide başrol oynamıştır. 2016 – 2017 senelerında ise Muhteşem Yüzyıl Kösem’de Farya kişiliğini canlandırmıştır. 2018 senesinde Gülizar dizisinde oynamıştır.

Farah Zeynep Abdullah Hangi Filmlerde Oynamıştır?

Farah Zeynep Abdullah, 2014 senesinde Bi Küçük Eylül Meselesi, Unutursam Fısılda, 2016 Ekşi Elmalar, 2018 Arif v 216 ve Bizim İçin Şampiyon filmlerinde oynamıştır.

Farah Zeynep’ın Abdullah Başarıları Nelerdir?

Farah Zeynep Abdullah, 2011 senesinde Antalya Televizyon Ödülleri En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, 2013 senesinde 18. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu, 2014 senesinde 46. SİYAD Ödülleri En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, 2015 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Kulübü Yılın Yıldızları Ödülleri En İyi Sinema Kadın Oyuncusu, 20. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri En İyi Kadın Sinema Oyuncusu, 2017 senesinde 22. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri Seçici Kurul Özel Ödüllerini elde etmiştir.

Farah Zeynep Abdullah’ın Sosyal Medyada Kaç Takipçisi Vardır?

Farah Zeynep Abdullah’ın Instagram hesabı olan @fafazey’in 1 milyon takipçisi mevcuttur. Twitter hesabında ise (@fzaofficial) 76 bin takipçisi mevcuttur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu