Biyografiler

Fatih Dönmez kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Fatih Dönmez kimdir, biyografi kategorimizde 1965 doğumlu ve mesleği Siyasetçi olan Fatih Dönmez biyografisini paylaşalım istedik. Fatih Dönmez kimdir?, Fatih Dönmez nereli?, Fatih Dönmez kaç yaşında, tüm detaylar Fatih Dönmez biyografi makalemizde..

Fatih Dönmez kimdir? – Biyografisi

Fatih Dönmez (Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı)

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Kaç Yılında Doğmuştur? Nerede Doğmuştur? Boyu Ve Kilosu Kaçtır? Göz Rengi Nedir? Burcu Nedir? Nereden Mezun Olmuştur? Sosyal Medya’da Kaç Takipçisi Vardır?

Fatih Dönmez Kaç Yılında Doğdu?

Fatih Dönmez 1965 senesinde doğmuştur. 

Fatih Dönmez Nerede Doğdu?

Bilecik doğumludur. 

Fatih Dönmez Esasen Nereli?

Fatih Dönmez aslen Bileciklidir. 

Fatih Dönmez Kaç Yaşında?

1965 yılı doğumlu olduğu için 55 yaşındadır. 

Fatih Dönmez’in Boyu Ve Kilosu Kaç?

Fatih Dönmez’in boyu ve kilosu ile ilgili bir bilgi yoktur. 

Fatih Dönmez Göz Rengi Ne?

Göz rengi siyahtır. 

Fatih Dönmez Burcu Ne?

Tam doğum tarihi bilinmediği için burcu bilinmemektedir. 

Fatih Dönmez’in Eşi Kim?

Fatih Dönmez’in eşi bilinmemektedir. Üç çocuk babasıdır. 

Fatih Dönmez Nereden Mezun Oldu?

İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. 1987 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur.

Fatih Dönmez Ne İş Yapıyor?

Fatih Dönmez, 2018/1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak atanmıştır.

Fatih Dönmez Ne İş Yapmıştır?

Fatih Dönmez, iş yaşamına NETAŞ’ta Ar-Ge mühendisi olarak başladı. İş yaşamı boyunca enerji ve telekomünikasyon firmalarında değişik kademelerde yöneticilik yapmıştır. 1994 senesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İGDAŞ’ta Etüt ve Proje Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu kullanıcı hesabı görevlerinde bulunmuştur. 2002 senesinden bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştirakler Daire Başkanlığında, İştirakler Genel Koordinatörü olarak; İBB iştiraklerinin yönetim kurullarında başkan ve üye olarak görev yapmıştır. 4 Ocak 2008’de EPDK Kurul kullanıcı hesabıne atanmıştır. 24.12.2015 tarihinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarlığına atanan Fatih Dönmez, bunun yanı sıra Türkiye’nin enerji borsası olarak kurulan Enerji Piyasaları İşletme Anonim Şirketi yönetim kurulu başkanlığı ve Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi yönetim kurulu başkan vekilliği görevlerini de yürütmüştür. 

Fatih Dönmez’in Sosyal Medyada Kaç Takipçisi Var?

Instagram hesabında (@fatih_donmeztr) 20 bin takipçisi mevcuttur. Twitter hesabında ise (@fatih_donmez) 198 bin takipçisi bulunmaktadır. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu