Biyografiler

Fatih Portakal kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Fatih Portakal kimdir, biyografi kategorimizde 2 Şubat 1968 doğumlu ve mesleği Akademisyen olan Fatih Portakal biyografisini paylaşalım istedik. Fatih Portakal kimdir?, Fatih Portakal nereli?, Fatih Portakal kaç yaşında, tüm detaylar Fatih Portakal biyografi makalemizde..

Fatih Portakal kimdir? – Biyografisi

Fatih Portakal

FOX TV ‘Çalar Saat’ ve FOX Ana Haber’de tanıdığımız Fatih Portakal Gazeteci ve Sunucudur. Aydın’ın Nazilli beldesinde, 2 Şubat 1968 tarihinde dünyaya gelmiştir. Daha önce başka başka kanallarda çalışmış olsa da bizler onu en fazla Fox Tv’de gördük ve tanıdık.Fatih Portakal, ilkokul ve ortaokul eğitimlerini Nazilli’de almıştır. Üniversite tercihi ise İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü olmuştur. 4 yıllık fakültenin mezuniyeti ardından yakın bir arkadaşı vasıtasıyla Avustralya’ya gitmiştir. Avustralya’da eğitim gördüğü alanda bir türlü iş bulamayan sunucu; garsonluk, restoran şefliği gibi alanlarda çalışmıştır. Lakin burada ki yaşamı da istediği gibi gitmeyen Portakal, 3.5 yıl Avustralya’da kaldıktan sonra memleketine tekrar dönüş yapmıştır. Eniştesinin Star Tv sahibini tanıması ve ricası üzerine stajyer olarak işe alınmıştır. Ve bu kanalda 6 ay boyunca hiç maaş almadan çalışmıştır. Kanal D’nin merhum ünlü muhabir ve spikeri Mehmet Ali Birand aracılığıyla teklif alıp Kanal D haber ekibine dahil olmuştur. Son durağı Fox Tv ‘ye ise bir diğer ünlü sunucu İrfan Değirmenci’nin teklifi üzerine geçmiştir ve orada senelerdır sürdürmektedir.Fatih Portakalın eşi, mesleği, yaşı, boyu, memleketi ve kitapları ile ilgili her şeyi makalemizde bulacaksınızdır.

Fatih Portakal Hangi Burçtur?

Şubat ayı doğumlu olduğu bilinen ünlü sunucunun, burcunun kova olduğu bilinmektedir.

Fatih Portakal’ın Boyu Ne Kadar?

Fox tv ana haber spikeri Fatih Portakal’ın boyu, 180cm olarak bilinmekte.

Fatih Portakal’ın Göz Rengi Nedir?

Fatih Portakal’ın göz rengi kahverengidir.

Fatih Portakal Hangi Üniversitede Ders Vermektedir?

İstanbul Aydın Üniversitesi adlı vakıf üniversitesinde ‘Araştırmacı Gazetecilik’ derslerine girdiği bilinmektedir.

Fatih Portakal Kaç Kg Ağırlığındadır?

Başarılı sunucu Fatih Portakal’ın 79 kilo ağırlığında olduğu bilgisi mevcuttur.

Fatih Portakal’ın Eşi Kimdir?

1969 senesinde dünyaya gözlerini açan ve şu anda çiftçilikle uğraşan Armağan Toper Portakal,1997 senesinden bu yana Fatih Portakal’ın eşidir. Armağan Portakal’ın Çevre Mühendisliği mezunu olduğu bilinmekte. Lakin iş yaşamına Pınar Gıda grubunda ürün yöneticisi olarak çalıştığı da edinilen bilgiler içinde bulunmaktadır.

Fatih Portakal’ın Çıkardığı Kitaplarının İsmi Nelerdir?

Aklımla Dalga Geçme, Tanıklık ve sesSiz adlı kitapların yazarıdır.

Fatih Portakal Esasen Nerelidir?

Fatih Portakal doğup büyüdüğü şehir olan Aydın Nazillilidir.

Fatih Portakal’ın Kullandığı Sosyal Medya Adresleri Nelerdir?

@fatihportakal35 adlı kullanıcı adıyla instagramda adresi bulunmaktadır. 1.7 milyon takipçisi bulunmaktadır.  @fatihportakal ismiyle de twitterda yer alır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu