Biyografiler

Ferdi Tayfur kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Ferdi Tayfur kimdir, biyografi kategorimizde 15 Kasım 1945 doğumlu ve mesleği Şarkıcı olan Ferdi Tayfur biyografisini paylaşalım istedik. Ferdi Tayfur kimdir?, Ferdi Tayfur nereli?, Ferdi Tayfur kaç yaşında, tüm detaylar Ferdi Tayfur biyografi makalemizde..

Ferdi Tayfur kimdir? – Biyografisi

Ferdi Tayfur

Ünlü ses sanatçısı ve film oyuncusu Ferdi Tayfur 15 Kasım 1945 tarihinde Adana’da dünyaya gözlerini açtı. Babası Cumali Tayfur pavyon çıkışında öldürüldü ve annesi de başka biriyle evlendi. Babası öldükten sonra Tayfur’un eğitim yaşamı sekteye uğradı. Bundan dolayı Tayfur bir şekerci dükkanında çalıştı. Ardından da çiftlikte çalıştı ve evin geçimine katkıda bulundu. Bu esnada müziğe merak salan ve düğünlerde yöresel şarkılar söyleyen Ferdi Tayfur bir gün tesadüf gördüğü bir ilanda Adana Radyosu’nun müzik yarışmasının bulunacağını okudu. Bu yarışmaya katıldı ve ikinci oldu. Daha sonra İstanbul’a gelerek Lunapark Gazinosu’nda iş buldu. Burada çalışırken öte yandan da Leyla isimli ilk plağını doldurdu. Ardından Adana’ya geri döndü ve çiftlik işlerinin başına geçti. Bu arada müziği hiç bırakmadı ve Huzurum Kalmadı ile Kır Çiçekleri adlı 2 plak daha doldurdu. Özellikle Kır Çiçekleri ile popülerlik yakalayan Ferdi Tayfur daha bir çok beste yaptı. İlk olarak 1974 senesinde Zeliha Bayburt ile evlendi ve Taha isimli erkek evlat sahibi oldu. Daha sonra boşandı ve 1976 senesinde Necla Nazır ile evlilik yaptı ve bu evlilikten de Tuğçe isimli kızı oldu. Daha sonra Necla Nazır ile yollarını ayırdı. Ardından Habibe Demir ile evlendi ve Timur isimli bir erkek evladı daha oldu. Bu eşinden de ayrıldı ve 2010 senesinde eski eşi Zeliha Bayburt ile tekrar evlendi.

Ferdi Tayfur Nereli?

Şarkıcı Tayfur Adanalıdır.

Ferdi Tayfur Kaç Yaşında?

Şarkıcı Tayfur 75 yaşındadır.

Ferdi Tayfur Boyu Kaç?

Ses sanatçısı 1.73 cm boy uzunluğundadır.

Ferdi Tayfur Kilosu?

Tayfur 64 kilo ağırlığındadır.

Ferdi Tayfur Burcu Ne?

Şarkıcı Ferdi Tayfur akrep burcudur.

Ferdi Tayfur Eşi Kim?

Şarkıcı Ferdi Tafur 3 kez evlilik yaptı. İlk olarak Zeliha Bayburt ile evlendi. Daha sonra Necla Nazır ve en son Habibe Demir ile evlendi.  En son tekrar boşandı ve ilk eşi ile 2010 da tekrar Zeliha Bayburt ile yeniden yaşamını birleştirdi.

Zeliha Bayburt Kim?

1950 doğumludur. Ferdi Tayfur ile 1974′ te evlendi ve Taha isimli erkek evlat sahibi oldu. 1976’da ayrıldı fakat 2010’da tekrar Ferdi Tayfur ile yollarını birleştirdi.

Necla Nazır Kim?

1956 doğumludur. Yeşilçam filmleri oyuncusudur. Ferdi Tayfur ile bir çok filmde yer aldı ve 1976 senesinde yaşamını birleştirdi. Bu evlilikten Tuğçe isimli kız çocuk sahibi oldu. Lakin ardından Tayfur ile ayrıldı.

Habibe Demir Kim?

1958 doğumludur. Ferdi Tayfur’un 3. eşidir ve Timur isimli evlat sahibidir.

Ferdi Tayfur Çocukları?

Taha Tayfur

Tuğçe Tayfur

Timur Tayfur

Ferdi Tayfur Nereden Mezun? 

Sanatçı Tayfur babasının ölümünden sonra eğitim yaşamına devam edemedi.

Ferdi Tayfur Albümleri ve Şarkıları?

1983-Sende Mi Leyla- Sende Mi Leyla, Can Bırakmadın, Seni Dilendim

1985-Kurtuldum-Kurtuldum, Her Saat Başında, Bana Bir Şeyler Söyle

1986- Haram Oldu-Senin İçin, Aşkı Bana Anlatma

1989-Allah’ ım Sen Bilirsin, Allah’ ım Sen Bilirsin, Bu Şehrin Geceleri, Avareyim

1992- Prangalar- Emmioğlu, Geçen Yıl, Dedikodu

1999- Yoksun Kör Talih- Yoksun, Kör Talih, Bağbozumu

2002-Yuvasız Kuşlar- Gelin Mi Oluyorsun, Canıma Yetti Kader

Ferdi Tayfur Oynadığı Diziler?

1986- Olacak O Kadar

2007- Yersiz Yurtsuz

2008-Memur Muzaffer

Ferdi Tayfur Instagram Hesabı?

Şarkıcı Ferdi Tayfur’un 56.8 bin takipçili Instagram hesabı kullanıcı adı:@ferdi.tayfur

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu