Biyografiler

Feride Çetin kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Feride Çetin kimdir, biyografi kategorimizde 5 Kasım 1980 doğumlu ve mesleği Oyuncu olan Feride Çetin biyografisini paylaşalım istedik. Feride Çetin kimdir?, Feride Çetin nereli?, Feride Çetin kaç yaşında, tüm detaylar Feride Çetin biyografi makalemizde..

Feride Çetin kimdir? – Biyografisi

Feride Çetin (Hercai Dizisi Zehra)

Hercai dizisi Zehra Kimdir? Kaç Yılında Doğmuştur? Nerede Doğmuştur? Boyu Ve Kilosu Kaçtır? Göz Rengi Nedir? Burcu Nedir? Nereden Mezun Olmuştur? Hangi Dizilerde Oynamıştır? Sosyal Medya’da Kaç Takipçisi Vardır?

Feride Çetin Kaç Yılında Doğmuştur?

Feride Çetin 5 Kasım 1980 doğumludur.

Feride Çetin Nerede Doğmuştur?

Feride Çetin İstanbul doğumludur.

Feride Çetin Kaç Yaşındadır?

Feride Çetin 39 yaşındadır. 

Feride Çetin’in Boyu Ve Kilosu Kaçtır?

Feride Çetin 1.60 cm boyunda ve 53 kilodadır.

Feride Çetin’in Göz Rengi Nedir?

Feride Çetin’in göz rengi kahverengidir.

Feride Çetin’in Burcu Nedir?

Feride Çetin 5 Kasım doğumlu olduğundan dolayı Akrep burcudur.

Feride Çetin Nereden Mezun Olmuştur?

Feride Çetin, 2001 senesinde İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema Bölümü’nü bitirdi ve ardından Marmara Üniversitesi’nde Sinema-TV yüksek lisansı yapmıştır. Marmara Üniversitesindeki lisansüstü eğitim hayatına doktora öğrencisi olarak sürdürmektedir.

Feride Çetin Eşi Kimdir?

Feride Çetin, 2019 senesinde Murat Özer ile evlenmiştir.

Feride Çetin Hangi Dizilerde Oynamıştır?

Eve Dönüş, Anneler ve Kızları, Aşk ve Ceza, Yalancısın Sen ve Hatırla Sevgili dizilerinde rol alan Feride Çetin şimdilerde ATV ekranlarında bulunan Hercai dizisinde Zehra kişiliğine hayat vermektedir.

Feride Çetin Hangi Filmlerde Oynamıştır?

Kariyerinin ilk zamanlarında kamera arkasında olmakla ilgilenen Çetin, bir dönem Tiyatro Araştırmaları Laboratuvarı adıyla Ayla Algan, Erol Keskin gibi mühim isimlerin açtığı deneysel tiyatro atölyesinin seçmelerini kazanmış ve burada bir seneye yakın ders almıştır. Ardından Kutluğ Ataman’ın asistanı olmak için gittiği İki Genç Kız filminin setinde Ataman aracılığıyla keşfedilip filmin başrolüne seçilmiş ve büyük büyük alkış alan Behiye kişiliğini canlandırarak oyunculuk macerasına başlamıştır.

Feride Çetin’in Başarıları Nelerdir?

Feride Çetin, 2006 senesinde İki Genç Kız filmindeki sergilediği güçle 13. Adana Altın Koza Film Festivalinde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Aynı yıl 17. Ankara Film Festivali ve 11. Sadri Alışık Sinema Ödüllerinden de Umut Veren Sinema Oyuncusu ödüllerini alarak toplamda üç ödül elde etmiştir.

Feride Çetin ‘in Sosyal Medyada Kaç Takipçisi Vardır?

Feride Çetin’in Instagram hesabı olan @feridecetinki 258 bin takipçisi mevcuttur. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu