Başvurular

Gebze Teknik Üniversitesi Güvenlik Görevlisi Alımı

Gebze Teknik Üniversitesi Güvenlik Görevlisi Alımı, iş başvuruları bölümünde Gebze Teknik Üniversitesi Güvenlik Görevlisi Alımı ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Gebze Teknik Üniversitesi Güvenlik Görevlisi Alımı ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Gebze Teknik Üniversitesi Güvenlik Görevlisi Alımı

Gebze Teknik Üniversitesi güvenlik görevlisi alımı yapacağını açıkladı. Alınacak güvenlik görevlisinde aranan şartlar nelerdir? Kaç güvenlik Görevlisi Alımı yapılacak? Güvenlik görevlisi silahlımı silahsızmı alınacak? hepsi yazımızın devamında…

Gebze Teknik Üniversitesi güvenlik görevlisi alımı yapacağını açıkladı. İş-kur aracılığı ile verilen ilanda 9 güvenlik görevlisi alınacağı açıklamaldu. 9 kişilik kontenjan için aranan ilk şart Lise ve dengi okullardan mezun adayların başvuru yapması isteniyor. Güvenlik Görevlisinin statüsü silahsız olacak. Açıklamalar aşağıda;

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayına girdiği tarihten bu yana 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından yalnızca birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste yahut genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği istekleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu aracılığıyla tertip edilen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş rakamının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin yalnızca noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri içinden açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda veya kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara açıklamalur. Durumlarını belgeleyemeyenler yahut yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan bireylerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada bulunan diğer bireyler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce yahut sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde açıklamalacaktır. Bu açıklama, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile bunun bunun yanında tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda olduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir nedenler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden yahut kamuda sürekli olarak işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi isteklerine yapılan başvurularda bireylerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il yahut bölge düzeyinde yayımlanan işçi isteklerinin başvuru süresi içinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile alakalı olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde alakalı ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin veya beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ  İÇİN ARANAN ÖZEL ŞARTLAR

  1. Vardiyalı yahut dönüşümlü çalışmaya engel durumu olmamak,
  2. Erkek adaylar için; askerlik ile ilişiği olmamak yahut askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
  3. 5188 sayılı Kanun gereği özel güvenlik temel eğitimini başarı ile tamamlayarak son başvuru tarihi saygınlığıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, (*)
  4. En az lise yahut dengi okul mezunu olmak,
  5. Son başvuru tarihi saygınlığıyla 18 yaşını tamamlamış, 30 yaşını bitirmemiş olmak,
  6. Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu içindeki fark 10 dan fazla, 15 den az olmamak, (Misal verilecek olursa;180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+10=90 dan fazla, 80-15=65 den az olmaması gerekmektedir.)

KURA VE SINAV BİLGİLERİ

Sınava Çağrı

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğü aracılığıyla kura usulü ile belirlenerek sınava katılacak adayların isimleri Gebze Teknik Üniversitesi web sayfasında (https://www.gtu.edu.tr) ilan edilecektir. Ayrıca, adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak olup bu ilan tebligat yerine geçecektir.

Kura ve Sözlü Sınav Tarihi Yeri

Kura, 16/06/2020 Salı günü saat 14:00’de “Gebze Teknik Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi”ndeSözlü Sınav ise 24/06/2020 Çarşamba günü saat 10:00’da “Rektörlük Binası”nda yapılacaktır.

Sınav Sonuçlarının İlanı

25/06/2020 Perşembe günü Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğü web sayfasında (https://www.gtu.edu.tr) ilan edilecektir. Ayrıca, adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak olup bu ilan tebligat yerine geçecektir.

AÇIKLAMALAR

1.  Kamu kurum ve kuruluşlarının alakalı disiplin mevzuatı ikaznca görevinden yahut meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

2.  Başvuru listesinin İŞKUR aracılığıyla Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne gönderilmesine müteakip sınava alınacak aday listesi; İŞKUR’un gönderdiği ve ilan şartlarına uyan adayların tamamının olduğu listeler esas alınmak suretiyle boş kadronun dört (4) katı asıl ve dört (4) katı yedek aday olmak üzere noter huzurunda kura ile belirlenecek olup aday listeleri Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğü web sayfasında (https://www.gtu.edu.tr) ilan edilecektir.

3.  Ülkemizde de görülmekte olan COVID-19 pandemisi sebebiyle halk sağlığını korumak maksadıyla bahsi geçen kura çekimi, başvuru yapanların katılımına kapalı olacaktır.

4.  Kura çekimi süreci, 16 Haziran 2020 Salı günü Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğü web sitesinde yayımlanacak olan https://www.youtube.com linkinden canlı olarak izlenebilecektir.

5. Yapılacak evrak incelemesi neticesinde (İŞKUR) başvuru tarihleri içinde ilan şartlarını sağlamadığı tespit edilen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

6. Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğü aracılığıyla kura usulü ile belirlenerek sınava katılacak adayların hangi tarihte ve nerede sözlü sınava katılacağı Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğü web sayfasında (https://www.gtu.edu.tr) ilan edilecek olup bunun bunun yanında adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir.

7. Sözlü sınavda tüm adaylar yüz (100) tam puan üzerinden değerlendirilecek olup adayların atanmaya esas başarı puanı ve başarı sıralaması bu puan üzerinden tespit edilecektir. Puanların eşit olması halinde daha üst öğrenimi olana, öğrenimlerinin de eşitliği halinde mezuniyet tarihi önce olana, mezuniyetlerinin de eşitliği halinde yaşı büyük olana öncelik verilecektir.

8. İlan edilen kadrolara iş başvurusunda bulunan adayların sınav yeri, sınav tarihi, sınav sonuçları, itiraz sonuçları, asıl ve yedek aday listeleri ile diğer her türlü açıklamalar Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğü web sayfasında (https://www.gtu.edu.tr) ilan edilecek, bunun için adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir.

9.  Adaylar, sınav sonuçlarının ilanından bu yana üç (3) iş günü içinde sınav sonuçlarına ilişkin itiraz dilekçelerini Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne yazılı olarak verebilecektir. İtiraz iki (2) iş günü içinde neticelendirılacak olup sıralamada herhangi bir değişiklik olması halinde Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğü web sayfasında ilan edilecek olup bunun bunun yanında adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir.

10. Başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle kadro sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Sınavda başarılı olup da ataması yapılanlardan işe başlamayanlar ile atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak işe başlatılmayanların yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle atama yapılabilecektir.

11. Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır.

12. Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı yahut yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içinde teslim etmeyen adayların atama işlemi yapılmayacaktır. Bu maddede gösterilen durumların gerçekleşmesi halinde adaylar haklarından feragat etmiş sayılacak olup sırasıyla yedek adaylar içinden atama yapılacaktır.

13. Sınavda başarı göstererek atamaya hak kazananlardan; doğum, hastalık vb. nedenlerle vazifeye başlayamayacak durumda olanların, bu durumlarını belgelendirerek Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğü “Personel Daire Başkanlığı”na başvurmaları halinde, diğer atama şartlarını taşımaları kaydı ile vazifeye başlamalarına engel durumun sona ermesini müteakip en geç otuz (30) gün içinde vazifeye başlamaları sağlanacaktır.

14.  Adaylar eş zamanlı yayımlanan ilanlarımızdan yalnızca bir meslek koluna başvuruda bulunabilir. Birden fazla iş koluna başvuruda bulunan adayların tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.

15.  Başvuru yapan adayların başvuru sürecini Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğü web sayfasından (https://www.gtu.edu.tr) takip etmeleri önem arz etmektedir.

16.  Diğer hususlarda alakalı mevzuat/yönetmelik hükümlerine göre hareket edilir.

17.  Sınav sonucuna göre atanmaya hak kazanan personellerin görev yerleri Üniversitemiz Rektörlüğü aracılığıyla belirlenecektir. 

Gebze Teknik Üniversitesi Güvenlik Görevlisi Alımı için ÖN BAŞVURU

Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin
0 Paylaşımlar

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu