Biyografiler

Gülbin Tosun kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Gülbin Tosun kimdir, biyografi kategorimizde 10 Kasım 1978 doğumlu ve mesleği Gazeteci olan Gülbin Tosun biyografisini paylaşalım istedik. Gülbin Tosun kimdir?, Gülbin Tosun nereli?, Gülbin Tosun kaç yaşında, tüm detaylar Gülbin Tosun biyografi makalemizde..

Gülbin Tosun kimdir? – Biyografisi

Gülbin Tosun (FOX Haftasonu Haber Sunucusu)

Gülbin Tosun 10 Kasım 1978 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. İstanbul Üniversitesi’nde radyo ,televizyon ve sinema eğitimi aldıktan sonra London School of Business Studıes Marketing Bölümü’nde okudu. Rauters Haber Ajansı’nda stajını yaptı.İlk olarak 1995 senesinde Türkiye’nin ilk haber kanalı,Kanal E’de muhabirlik ve haber spikerliği yapan Gülbin Tosun 1999 senesinde ise Show TV’de Reha Muhtar ekibinde gece haberleri programını hazırladı ve sunmaya başladı.Daha sonra Kanal D’de haber spikerliği ve sunuculuğu yaptı.Daha sonra 2001 senesinde Londra’da eğitim hayatına devam etmek isteyen Gülbin Tosun Londra’da yaşamaya karar verdi.

Londra Türk radyosunda haber bültenleri hazırlayıp sundu ve 2003 senesinde ise London School of Business Studies ‘den mezun oldu.2006 senesinde SKYTurk televizyonunda “Gülbin Tosun ile Sabah Haberleri”programını yaptı.Ayrıca büyük kurumların ödül merasimlerinde de sunuculuk yapan Gülbin Tosun 2010 senesinden bu yana de FOX TV’de Hafta Sonu Ana Haber Bülteni’ni sunuyor.2011 senesinde Atif Ünaldı ile evlendi ve 2013 senesinde boşandı.

Gülbin Tosun Esasen Nereli?

Gülbin Tosun aslen İstanbulludur.

Gülbin Tosun Kaç Yılında Doğdu?

Sunuc Tosun 10 Kasım 1978 tarihinde dünyaya gözlerini açtı.

Gülbin Tosun Boyu Kaç?

Haber sunucusu Tosun 1.65 cm boy uzunluğundadır.

Gülbin Tosun Kilosu Kaç?

Sunucu Gülbin Tosun 57 kilodur.

Gülbin Tosun Kaç Yaşında?

Haber spikeri Tosun 42 yaşındadır.

Gülbin Tosun Eşi Kim?

Haber sunucusu Gülbin Tosun 2011 senesinde Atıf Ünaldı ile dünya evine girdi.2013 senesinde ise ayrıldı.Bugünlerde ise bir ilişkisinin olup olmadığı bilinmemekte.

Atıf Ünaldı Kim?

Ünaldı 47 yaşındadır.Boğaziçi Üniversitesi’nde Fizik Bölümü’nü bitirdi ve Türkiye’de BBS sistemini kurarak ilk internet ağını oluşturdu.Radyo ve televizyonda program yapıcılığı ve sunuculuğu,,teknoloji dergilerinde köşe yazarlığı, bilişim editörlüğü ve genel yayın yönetmenliği yaptı.Birçok organizasyon ve kuruluşta internet süpervizörlüğü ve webmasterlığı yapan Ünaldı 2011 senesinde Gülbin Tosun ile bir evlilik yaptı ve 2013 ‘te ayrıldı.

Gülbin Tosun Burcu Ne?

Sunucu Gülbin Tosun akrep burcu kadınıdır.

Gülbin Tosun Çalıştığı Kanallar?

1995-Kanal E-Muhabirlik ve Haber Spikerliği

1999-Show TV -Gece Haberleri Programı Sunuculuğu

2000-Kanal D-Sunuculuk ve Spikerlik

2001-Londra Türk Radyosu- Haber Bülteni Sunuculuğu

2006-SKY Türk Kanalı-Gülbin Tosun ile Sabah Haberleri Sunuculuğu

2010-FOX TV-FOX Ana Haber Hafta Sonu Bülteni Sunuculuğu

Gülbin Tosun Instagram Hesabı?

27.6 bin takipçili Instagram adresi:@gulbintosun

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu