Biyografiler

Gülşen kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Gülşen kimdir, biyografi kategorimizde 29.05.1976 doğumlu ve mesleği Şarkıcı olan Gülşen biyografisini paylaşalım istedik. Gülşen kimdir?, Gülşen nereli?, Gülşen kaç yaşında, tüm detaylar Gülşen biyografi makalemizde..

Gülşen kimdir? – Biyografisi

Gülşen

Gülşen Kimdir?

Şarkıcı Gülşen 29 Mayıs 1976 tarihinde İstanbul Fatih’ de dünyaya gözlerini açtı. Esasen Ordulu olan Gülşen Şehremini Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Türk Müziği Nazariyatı Bölümü okudu. Üniversite senelerında gece kulübü ve barlarda sahnelere çıktı ve şarkı dile getirdi. Lakin hem okul hem iş zor olduğu için okulu bıraktı. Daha sonra karate eğitimi gördü ve siyah kuşak aldı. Ardından Türk Halk Müziği dersleri almaya karar verdi. Çelik ve Bendeniz’ e vokallik yaptı. Ardından Özkan Turgay ile tanıştı ve Raks Müzik ile albüm yaptı. İlk olarak “Ay Bu Kız Beni Öldürecek” adlı şarkının klibinde rol aldı. Ardından “Be Adam”, “Gel Çarem” adlı şarkıları çıkardı. Böylelikle tanınmaya başlayan Gülşen “Saz Mı Caz Mı?” adlı şarkısıyla yoluna başarılı bir biçimde sürdü. Daha sonra gece kulübünü işleten Murat Varol ile evlendi. Bu albümde bulunan “Nazar”, “Değmesin”, “Sarışınım” şarkılarına video klip çekti. “Yurtta Aşk Cihanda Aşk” albümü Çok Satanlar listesinde 1. oldu. 2005 senesinde evli TV programı yapımcısı Erol Köse ile ilişki yaşadığı yaşandı. Ardından Erol Köse eşinden ayrıldı ve Gülşen ile ilişkilerini doğruladı. Lakin ardından ikilinin içinde gerginlikler yaşandı ve ilişkilerini noktaladılar. Daha sonra Gülşen gazeteci Reha Muhtar ile ilişki yaşadı. Daha sonra “Önsöz” ve “Dillere Düşeceğiz Seninle” adlı şarkılar çıkardı. Daha sonra UNICEF’in Stars Of İstanbul Eğitim Projesi için şarkı yazdı ve seslendirdi. Amerika’da turneye çıktı. Ardından Ozan Çolakoğlu ile “Seyre Dursun Aşk” adlı şarkısını çıkardı ve müzik listelerinde 2 numaraya kadar çıktı. Ozan Çolakoğlu ile birliktelik yaşayan Gülşen 2016 senesinde evlendi. Çiftin 2017 yılına Azur Benan isimli çocuğu oldu.

Gülşen Nereli?

Şarkıcı Gülşen aslen Orduludur.

Gülşen Kaç Yaşında?

Sanatçı Gülşen 44 yaşındadır.

Gülşen Boyu Kaç?

Şarkıcı Gülşen 1.60 cm boy uzunluğundadır.

Gülşen Kilosu Kaç?

Ünlü şarkıcı Gülşen 49 kilo ağırlığındadır.

Gülşen Burcu Ne?

Şarkıcı Gülşen ikizler burcu kadınıdır.

Gülşen Eşi Kim?

Güzel şarkıcı Gülşen son albümünün yapımcılığını yapan Ozan Çolakoğlu ile 2016 senesinde evlendi.

Gülşen Çocuğu Var Mı?

Ünlü şarkıcı Gülşen 2017 senesinde Azur Benan adlı erkek evlat sahibi oldu.

Gülşen Nereden Mezun?

Şarkıcı Gülşen Şahremini Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Nazariyatı Bölümü kazandı. Lakin okula devam etmedi ve mezun olmadı. Daha sonra Türk Halk Müziği Dersleri aldı.

Gülşen Çıkardığı Albümler?

Be Adam 

Erkeksen

Şimdi

Of Of 

Yurtta Aşk Cihanda Aşk

Ama Bir Farkla

Önsöz

Bangır Bangır

Gülşen Ödülleri?

Sanatçı Gülşen 2004 senesinde İstanbul FM Altın Ödülleri’nde Altın Ödül kazandı.

2005 senesinde 11. Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde En İyi Pop Müzik Kadın Sanatçı Ödülü kazandı.

2007 senesinde MÜ- YAP Ödülleri’nde Altın Albüm Ödülü kazandı.

2008 senesinde PowerTürk Müzik Ödülleri’nde En İyi Kadın Sanatçı Ödülü kazandı.

2011 senesinde Siyaset Dergisi’nde Yılın Albümü ve AB Kalite Ödülleri’nde Yılın Albümü Ödülü kazandı.

2012 senesinde Siyaset Dergisi Ödülleri’nde En İyi Söz ve Beste Yazarı Ödülü ve Yılın Şarkısı Ödülü kazandı.

2014 senesinde 2. Türkiye Ödülleri’nde En İyi Kadın Sanatçı Ödülü, En İyi Söz Yazarı Ödülü, En İyi Besteci Ödülü kazandı. 41. Magnum Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Türk Pop Müziği Kadın Solist Ödülü kazandı.

2015 senesinde 3. Türkiye Müzik Ödülleri’nde Radyolarda En Çok Çalan Şarkı Ödülü ve En İyi Cover Ödülü kazandı. KKTC Cypaparazzi Ödülleri’nde En İyi Şarkı ve En İyi Albüm Ödülleri kazandı.

2016 senesinde 13. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri’nde En İyi Video Klip ve Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği Özel Ödülü kazandı.

2019 senesinde PowerTürk Müzik Ödülleri’nde En Güçlü Kadın Şarkıcı Ödülü kazandı.

Gülşen Instagram Hesabı?

Şarkıcı Gülşen’in 1.5 milyon takipçili Instagram hesabı adresi: @gulsen

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu