Biyografiler

Güven Hokna kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Güven Hokna kimdir, biyografi kategorimizde 24.01.1946 doğumlu ve mesleği Oyuncu olan Güven Hokna biyografisini paylaşalım istedik. Güven Hokna kimdir?, Güven Hokna nereli?, Güven Hokna kaç yaşında, tüm detaylar Güven Hokna biyografi makalemizde..

Güven Hokna kimdir? – Biyografisi

Güven Hokna (Hercai Dizisi Şükran)

Güven Hokna Ankara’da dünyaya gelmiştir. Güven Hokna uzun senelerdır ekranlarda boy gösteren fazla bi hayli beğeni alan ve çok başarılı bir oyuncudur. Ankara Devlet Konservatuarındaki eğitiminden sonra tam 5 sene devlet tiyatrolarında görevini aşkla icra etmiştir. İlk olarak ekranlarda Ferhunde Hanımlar dizisiyle boy gösterdi. Eşkıya filmindeki sergilediği güçle da göz dolduran oyuncu asıl çıkışını İkinci Bahar dizisinde Türkan Şoray ve Şener Şen ile Neriman kişiliğinde rol alarak elde etmiştir. 2002 senesinde Zerda adlı dizide Yavuz Bingöl’ün annesini canlandırmıştır. Kumsaldaki İzler dizisinde Nimet, Havada Bulut dizisinde ise Gülizar rollerinde yer almıştır.

Mesleğinde asıl ünü Yaprak Dökümü dizisinde oynadığı Hayriye kişiliğiyle elde etmiştir. Uzun seneler ekranlarda reytingleri yüksek miktarda olan başarılı dizi hayranları aracılığıyla beğenerek takip edilmiştir. Dizi 2006 senesinde Reşat Nuri Güntekin adlı yazarın çok bi hayli beğeni alan kitabından televizyon ekranlarına çevirilmiştir. Günümüzde ise Hercai dizisinde rol alan oyuncu senelerdır oyunculuk mesleğini icra etmekte ve sevilmektedir. Hercai dizisinde oynadığı Şükran kişiliğiyle de gözleri tekrar üzerine çekmeyi başarmıştır.

2019 senesinde Üsküdar beldesinden demokratik sol partiden aday olarak belediye başkanlığı görevi için seçim yarışına katılmıştır.

Güven Hokna Ne Zaman Doğdu?

Usta oyuncu 24 Ocak 1746 senesinde dünyaya adım atmıştır.

Güven Hokna Boyu Kaç?

Güven Hokna 160 cm boyundadır.

Güven Hokna Kaç Kilo?

Güven Hokna’nın 88 kilo civarında olduğu bilinmektedir.

Güven Hokna Kaç Yaşında?

2022 yılı içinde 75 yaşında olacaktır.

Güven Hokna Burcu Ne?

Sevilen oyuncu oğlak burcunun ayrıntılarını taşımaktadır.

Güven Hokna Nereden Mezun?

Uzun seneler oyunculuk mesleğine gönül veren oyuncunun Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarından 197 senesinde mezun olduğu bilinmektedir.

Güven Hokna Nerede Doğdu?

Ankara’da doğan oyuncu yaşamının ilk senelerında burada bulunmuştur.

Güven Hokna Oynadığı Diziler?

Yaprak Dökümü adlı dizide tanınırlığı git gide artan Hokna’nın oynadığı diğer diziler ise; Ferhunde Hanımlar,  Sen Benimsin, Zerda, İkinci Bahar ve Hercai isimli projelerdir.

Güven Hokna Esasen Nereli?

Güven Hoknanın annesi Avniye Hanım,  Osmanlı zamanında İstanbul’da yaşayan ermeni asıllı bir aileden gelmektedir.

Güven Hokna’nın Instagram Hesabı Nedir?

Usta oyuncunun instagram hesabı bulunmamaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu