Biyografiler

Halit Ergenç kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Halit Ergenç kimdir, biyografi kategorimizde 30 Nisan 1970 doğumlu ve mesleği Oyuncu olan Halit Ergenç biyografisini paylaşalım istedik. Halit Ergenç kimdir?, Halit Ergenç nereli?, Halit Ergenç kaç yaşında, tüm detaylar Halit Ergenç biyografi makalemizde..

Halit Ergenç kimdir? – Biyografisi

Halit Ergenç (Babil Dizisi İrfan)

Halit Ergenç Türk dizi sektörüne en fazla damga vursan projelerde birden fazla farklı rol almış olmasıyla bilinen Türk oyuncudur. Özellikle yine bir döneme damga vurmuş Muhteşem Yüzyıl gibi bir yapımda Kanuni Sultan Süleyman’a hayat vermiştir. Ardı arkası gelmeyen dizi ve filmleri aracılığıyla tanınırlığı bi hayli fazladır. Bilhassa eşi Bergüzar Korel ile birden fazla  dizi de rol arkadaşlığı yapıyor olmaları da seyircinin çok daha yüksek dikkatinin çekiyor. Bizler de Halit Ergenç’i daha yakında zamandan tanıyalım… Halit Ergenç kimdir,nerelidir,yaşı,boyu,burcu,kilosu nedir  gibi tüm merak ettikleriniz siz değerli okurlarımız için yayına giren makalemizde yer alıyor…

Halit Ergenç Mesleği Nedir?

Halit Ergenç senelerdır bilindiği gibi oyunculuk mesleğini icra eden ünlü isimlerdendir. Uzun seneler boyunca sektöre emek vermiş işinde uzman bir dizi,film oyuncusudur.

Halit Ergenç Ne Zaman Doğdu?

Ünlü sanatçı Halit Ergenç 30 Nisan 19702de dünyaya gelmiştir.

Halit Ergenç Boyu Kaç?

Halit Ergenç’in 183 santimetre boy uzunluğuna sahip olduğu bilinmekte.

Halit Ergenç Kaç Kilo?

Halit Ergenç 82 kilo ağırlığında.

Halit Ergenç Kaç Yaşında?

Uzun seneler boyunca dizi ve filmlerde görmeye alışık olduğumuz Halit Ergenç,1970 senesinde doğmuş olması sebebiyle 50 yaşındadır.

Halit Ergenç Hangi Burç?

Halit Ergenç Boğa burcu erkeğidir.

Halit Ergenç Eşi Bergüzar Korel Kimdir?

Halit Ergenç ile uzun senelerdır mutlu bir evliliği olan Bergüzar Korel de tıpkı Halit Ergenç gibi Türk dizi film oyuncularındandır. Ünlü sanatçı Bergüzar Korel,27 Ağustos  1982 senesinde dünyaya gelmiştir. 180 santimetre boy uzunluğuna sahip olan oyuncu, Halit Ergenç’ten 13 yaş ufaktür. 

Halit Ergenç Çocuklarının İsimleri Neler?

Ünlü sanatçının Ali Ergenç ve Han Ergenç isminde erkek çocuğu olduğu bilinmekte.

Bergüzar Korel ile Halit Ergenç Ne Zaman Evlendi?

Oyuncu ünlü çiftin 2009 senesinde dünya evine girdikleri bilinmekte.

Halit Ergenç Doğal Göz Rengi Nedir?

Oyuncunun doğal göz rengi mavidir.

Halit Ergenç Nerede Doğdu?

Halit Ergenç İstanbul doğumlu ünlülerdendir.

Halit Ergenç Nereden Mezun Oldu?

Halit Ergenç’in ilkokul ve ortaokul eğitimlerini İstanbul’da bitirdi. Atatürk Lisesi mezunudur. Üniversite tercihini İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı veDeniz Bilimleri Bölümü’nden yana kullanan oyuncu, bu okulu tamamlamadı. Hemen ardından tekrar üniversite sınavlarına giren Halit Ergenç,Mimar Sinan Üniversitesi Opera ve Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu.

Halit Ergenç Rol Aldığı Dizi ve Filmler Neler?

Gülşen Abi

Köşe Kapmaca

Kara Melek

Böyle Mi Olacaktı?

Ölümün El Yazısı

Hiç Yoktan Aşk

Dedem Gofret ve Ben

Zeybek Ateşi

Binbir Gece

Babil

Vatanım Sensin

Muhteşem Yüzyıl

Menajerimi ara

Esir Şehrin Gözyaşları

Halit Ergenç Sosyal Medya Hesapları Neler?

Halit Ergenç’in instagram,twitter ve facebook kullanıcı olduğunu bilinmekte. Oyuncunun sosyal platform hesapları uzman bir ekip aracılığıyla yönetiliyor.İnstagramda  @halitergencresmi kullanıcı adıyla bulunan oyuncunun 955 bin takipçisi yer alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu