Biyografiler

Hande Katipoğlu kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Hande Katipoğlu kimdir, biyografi kategorimizde 13.03.1982 doğumlu ve mesleği Oyuncu olan Hande Katipoğlu biyografisini paylaşalım istedik. Hande Katipoğlu kimdir?, Hande Katipoğlu nereli?, Hande Katipoğlu kaç yaşında, tüm detaylar Hande Katipoğlu biyografi makalemizde..

Hande Katipoğlu kimdir? – Biyografisi

Hande Katipoğlu (Sihirli Annem Dizisi Suzan)

13 Mart 1982 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açan oyuncu bir çok çalışmada dikkatleri üzerine çekmiştir. Televizyon ekranlarında oynadığı karakterlerle seyircinin beğenisini kazanan Hande Katipoğlu Yahşi Cazibe dizisindeki Simge kişiliğiyle dikkatleri üzerinde topladı. Eğitimine ilk kez Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyoloji bölümünde başlayan Hande Katipoğlu bu eğitimini yarıda bırakarak İstanbul’a geri dönmüş buradan TÜRVAK Sinema/Tv Eğitim Merkezi Sunuculuk Bölümüne başlayarak burada tamamlamıştır. 2002 senesinde Molped reklamında oynamıştır ardından 2004 senesinde Bambaşka Biri adlı programda sunuculuk yapmıştır. 2010 senesinde Yahşi Cazibe dizisinde oynadığı Simge kişiliğiyle 2011 senesinde en iyi komedi dizisi yardımcı kadın oyuncu ödülünü elde etmiştir. 2012 senesinde Gani Müjde’nin yaptığı pis yedili dizisinde de Nevriye kişiliğiyle başarısını sürdürmiştir. Çakallarla Dans 4, Sümela’nın Şifresi, Görevimiz Tatil, Hababam Sınıfı Yeniden gibi sinema oyunlarında da yer almıştır. Bu sene ekranlarda olması düşünülen Sihirli Annem dizisinde de Suzan kişiliğini başarıyla oynayacağı ve seyirci aracılığıyla takdir edileceği kanısına varılmaktadır.

Hande Katipoğlu Ne Zaman Doğdu?

Güzel oyuncu 13 Mart 1982 tarihinde dünyaya gelmiştir.

Hande Katipoğlu Boyu Kaç?

Hande Katipoğlu’nun boyunun 170 cm olduğu bilinmektedir.

Hande Katipoğlu Kaç Kilo? 

Sevilen oyuncu bi hayli formunda görüntü çizmektedir. 50 kilo civarında gelmektedir.

Hande Katipoğlu Kaç Yaşında?

2022 senesi içinde 39 yaşında olacaktır.

Hande Katipoğlu Sevgilisi Kim?

Hande Katipoğlu’nun sevgilisi ile ilgili herhangi bir bilgi yer almıyor. Oyuncu geçmiş senelerda bir evlilik yapmıştır.

Hande Katipoğlu Eski Eşi Kim?

Cenk Seyhun ile 2010-2011 senelera içinde evli kalmıştır.

Hande Katipoğlu Burcu Ne?

Oyuncu balık burcu kadınının ayrıntılarını taşımaktadır.

Hande Katipoğlu Nereden Mezun?

Sosyoloji bölümüne başlayan oyuncu ardından bırakarak TÜRVAK Sinema/TV Eğitim Merkezi Sunuculuk Bölümü’nde eğitim almıştır.

Hande Katipoğlu Nerede Doğdu?

Hande Katipoğlu İstanbul’da gözlerini dünyaya açmıştır.

Hande Katipoğlu’nun Instagram Hesabı?

Sevilen oyuncunun instagramda 48.5k takipçisi bulunmaktadır.  Oyuncuyu takip etmek için @handekatipoglu adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu