Başvurular

İletişim Başkanlığı sözleşmeli personel alımı için ilan verdi!

İletişim Başkanlığı anlaşmali personel alımı için ilan verdi!, iş başvuruları bölümünde İletişim Başkanlığı anlaşmali personel alımı için ilan verdi! ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. İletişim Başkanlığı anlaşmali personel alımı için ilan verdi! ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

İletişim Başkanlığı anlaşmali personel alımı için ilan verdi!

İletişim Başkanlığı boş kadroları için personel alımı yapacak. Başvuruda bulunmak isteyenlerin ise KPSS en az 70 puan şartını sağlamaları gerekiyor. Peki, hangi kadrolar için alım yapılacak? Son başvuru tarihi ne zaman? İşte ilan ayrıntı kısmı

İletişim Başkanlığı merkez teşkilatında boş bulunan kadroları için anlaşmali personel alımı yapacak. Başkanlıkça yapılacak yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre; İngilizce dilinden altı (6) adet Mütercim-Tercüman alınacak Sınavlara katılmak isteyen adayların başvurularını, 23/10/2020 tarihinden bu yana 06/11/2020 tarihi saat 23.59’ a kadar tamamlamaları gerekiyor.

BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 4, 5, 6 ve 7 inci bentlerinde gösterilen şartları taşımak.

Erkek adaylar için, askerlik hizmetini yapmış yahut tecilli/muaf olmak.

Yurt içindeki üniversitelerin yahut diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu aracılığıyla onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin en az dört (4) yıllık lisans programlarından mezun olmak.

ÖSYM Başkanlığınca yapılan 2019 yahut 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) katılarak, KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

ÖSYM Başkanlığınca yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (YDS) katılarak İngilizce dili için en az (A) düzeyinde dil bildiğini belgelemek yahut bu düzeyde bildiğine ilişkin ülkeler arası geçerliliği bulunan bir dil belgesine sahip olmak (Yabancı dil belgesinin 2016- 2020 senelerında alınmış olması gerekmektedir.).

Yabancı dil belgelerinin denkliği hususunda ÖSYM Başkanlığının 18/09/2017 tarihli Yabancı Dil Sınavları Eşkıymetlik Yönergesi ve 25/02/2016 tarihli Eşkıymetlik Tablosu esas alınacaktır.

İkinci bir yabancı dil bilmek, dil yahut çeviri alanlarında yüksek lisans eğitimini tamamlamış olmak, sözlü çeviri yapabilmek yahut önceden kamu kurum ve kuruluşlarında yahut özel sektörde tercüme hizmetlerinde çalışma deneyimine sahip olmak tercih sebebi sayılacaktır.

BAŞVURU ŞEKLİ, SÜRESİ VE BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Adaylar başvurularını, 23/10/2020 tarihinden bu yana 06/11/2020 tarihi saat 23.59’ a kadar https://basvuru.iletisim.gov.tr internet sitesi üzerinden dolduracakları iş talep formu ile yapacaklardır.

Adaylar, İş Talep Formuyla birlikte aşağıda gösterilen belgeleri yahut bunların onaylı suretlerini veya e-devlet üzerinden barkodlu olarak alınmış belgeleri https://basvuru.iletisim.gov.tr internet adresindeki sisteme yüklemek suretiyle tamamlayacaklardır. Başvuru evrakındaki yanlışlık ve noksanlıklar ile eksik belgelerden başvuru sahibi sorumlu olup, süresi içinde ulaşmayan yahut tamamlanmayan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir.

Diploma yahut mezuniyet belgesi (varsa yüksek lisans belgesi) (e-devlet üzerinden barkodlu alınmış belgeler kabul edilmektedir.)

KPSS Sonuç Belgesi (Alınan sonuç belgesinde, sonuç belgesi kontrol kodu bulunmalıdır.)

YDS Sonuç Belgesi / Yabancı Dil Belgesi (Alınan sonuç belgesinde, sonuç belgesi kontrol kodu bulunmalıdır.)

Erkek adaylar için son 6 ay içinde alınmış askerlik durumunu gösteren belge (edevlet üzerinden barkodlu alınmış belgeler kabul edilmektedir.)

1 adet vesikalık fotoğraf (Başvuru formuna eklenecektir.)

Nüfus cüzdanı fotokopisi yahut e-devlet üzerinden barkodlu alınmış nüfus kayıt örneği (Kişi nüfus kayıt tipi)

Yabancı uyruklular için pasaport fotokopisi (3) Başvuru sahiplerinin yapılacak kontrollerde gerçeğe aykırı bilgi ve belge verdiği veya beyanda olduğunun tespit edilmesi halinde başvurusu iptal edilmiş sayılır ve başvuru sahibi sınavlarda başarılı olsa dahi bundan dolayı herhangi bir hak talebinde bulunamaz. Böylelikle yapılan başvurularda alakalı şahıs ile ilgili yasal işlem başlatma hakkını İletişim Başkanlığı saklı tutar.

İLAN TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu