Başvurular

İş Arayacağınız En İyi Siteler

İş Arayacağınız En İyi Siteler, iş başvuruları bölümünde İş Arayacağınız En İyi Siteler ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. İş Arayacağınız En İyi Siteler ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

İş Arayacağınız En İyi Siteler

Türkiye’de en iyi iş ilanı veren siteleri siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. İş arayan milyonlarca insana ekmek kapısı olan bu siteler Türkiye’de hayli başarılı bir konum çizmekte. Aynı zamanda büyük şirketlerin ve ufak ölçekli firmaların eleman bulma hususundaki sıkıntılarına çare olan bu siteler iş arayandan yada iş verenden hiç bir ücret talep etmemekte.

İş arayanların ilk uğrak noktası olan internet üzerinden verilen ilanlar birden çok işsiz aracılığıyla talep görmekte. Bi ilan için birden çok iş arayan adayın tıkladığı iş ilanları kolay ulaşılabilir olmanın yanında geri dönüşlerde bir o kadar sıkıntı yaratmaktadır. Çünkü herkesin kullandığı bir iş ilanı sitesinde ki iş ilanına herkes aracılığıyla başvuru yapılırsa bu iş başvurusu yapanlar için geri dönüşlerin çok azaldığı bir durum haline gelmiştir.

kariyer.net hemen hemen herkesin bildiği iş verenle iş arayanın birleştirildiği bir iş ilanı sitesidir. Bu sitede verilen ilanlar direkt iş veren şirketin insan kaynakları sorumlusunun siteye giriş yaparak paylaşımı yaptığı ilanlardan ibarettir. Özellikle çok bilinen şirketlerin paylaşımı yaptığı ilanlara birden çok iş başvurusu yapılması iş başvuru formunu inceleyen insan kaynaklarının da sıkıntıya girmesine sebebiyet vermektedir. Çünkü Misal verilecek olursa; Carrefour-sa Marketin bir iş ilanı paylaşımı yaptığını varsayalım. Bu ilanda 3 şubesine mağaza müdürü aradığını düşünelim 3 şubeye 3 mağaza müdürü alınacakken yapılan başvuru sayısı 3000 binin üzerinde olabiliyor. 3000 cv yi hangi insan kaynakları sorumlusu inceleyebilir ? Bence 50 den fazlasına bakmıyorlar bile. Bundan dolayı kariyer.net oldukça etkili bir iş ilanı sitesi olmasının yanında çok zor iş bulabileceğiniz bir site desek yanlış olmaz.

Yenibiris.com son haftalarda revaçta olan bir iş ilanı sitesi. Burada yayına giren ilanlar iş arayanlar için kolay ve ulaşılabilir durumda. Lakin son haftalardaki git gide artan talep ışığında burada da iş bulmak için birden çok başvuru yapmanız gerekebilir. Yenibiris.com sitesi ağırlıklı olarak Finans, Turizm, Satış, Sağlık alanlarında çok talep gören bir iş ilanı sitesidir. Yapılan iş başvuruları firmaların insan kaynaklarına iletilerek insan kaynakları aracılığıyla başvuranın özgeçmişi incelenmeye başlar. İlgili şirketin insan kaynakları yetkilisi uygun bulunan adayı mülakata çağrılarak işe alım süreci başlatılır.

Secretcv.com herkesin bilmediği daha çok teknolojik şirketlerde çalışanların fazlaca kullandığı bir iş ilanı sitesidir. Tab gıda adı altında bulunan burger king, Sbarro, usta dönerci gibi Gıda fast food zincirlerinin tercih ettiği firmadır. Burada iş bulmak şuan daha khadise gibi gözükebilir. Bir çok insan bu tarz sitelerin hepsine üyelik oluşturmaktadır. Lakin aktif olarak kullanılan siteler arasına girmeyi başaran secret cv ilanlarının bunun yanında kariyer odaklı gelişim ilanları bulunmaktadır. Siteye kayıt olmak ve iş bulmak tamamen ücretsizdir.

elemanpersonelalimi.com herkesin bilmediği bir sitedir. Bu site daha çok Güvenlik, İnşaat, Gıda, Sağlık, Turizm, Mağaza, Kamu gibi kategorilerde iş arayanların alakalı firmaları ararken karşılarına çıkar. İş bulma sitesi diyebileceğimiz bu sitede bu sektörlere ait birden çok ilan bulacaksınızdır. Sitenin amacı iş arayanların firmaların iş başvuru formuna daha kolay ulaşmasını sağlamaktır. Site ilanları ücretsiz yayınlamaktadır. İş ilanı yayınlayan firmalardan yada iş arayanlardan hiç bir ücret talep etmez. Daha çok eleman, işçi ve personellere hizmet eder. Yayınlanan ilanlar sürekli olarak güncellenmektedir. Üstelik bu site iş aramanız için üyelik yada öz geçmiş formunuzu talep etmez. Sizleri goğrudan alakalı şirketin insan kaynakları bölümüne yönlendirerek iş başvuru formu doldurmanıza olanak sağlar.

Workindo.com Sitesi iş arayan ve iş verenlerin yeni buluşma noktasıdır. İnşaat üzerine iş ilanları yayımlayan workindo.com sitesi inşaat sektöründeki işveren ve iş arayan adayları bir araya topluyor. Sektörün her pozisyonundan iş ilanı mevcut olan site bunun yanı sıra Yurt Dışı İnşaat İş ilanları yayımlayarak hem yurtiçinde hem de yurt dışında işveren ve iş arayanlara hizmet vermektedir. Site bunun yanı sıra İnşaat sektöründe Hizmet veren ve Hizmet arayanlara da kolaylık sağlamaktadır.

Sizlerle bildiğimiz Türkiye’deki iş ilanları sitelerini paylaşımı yaptık. Elbette başarılı olan birden çok iş ilanı sitesi mevcuttur. Bu siteler google aramasında karşınıza çıkmaktadır. İş arayanların revaçta olduğu bu günlerde iş ilanı sitelerine olan talepte artmaktadır. Herkesin dilediği ve istediği işi bulması dileğiyle.

Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin
0 Paylaşımlar

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu