Biyografiler

İsmail Koyuncu kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

İsmail Koyuncu kimdir, biyografi kategorimizde 1974 doğumlu ve mesleği Akademisyen olan İsmail Koyuncu biyografisini paylaşalım istedik. İsmail Koyuncu kimdir?, İsmail Koyuncu nereli?, İsmail Koyuncu kaç yaşında, tüm detaylar İsmail Koyuncu biyografi makalemizde..

İsmail Koyuncu kimdir? – Biyografisi

İsmail Koyuncu (İTÜ Rektörü)

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne atanan İsmail Koyuncu Kimdir? Kaç Yılında Doğmuştur? Nerede Doğmuştur? Boyu Ve Kilosu Kaçtır? Göz Rengi Nedir? Burcu Nedir? Nereden Mezun Olmuştur? Çalışmaları Ne? Kaç Patenti Var? Kaç Makalesi Var? Sosyal Medya’da Kaç Takipçisi Vardır?

İsmail Koyuncu Kaç Yılında Doğdu?

İsmail Koyuncu 1974 senesinde doğmuştur. 

İsmail Koyuncu Nerede Doğdu?

İsmail Koyuncu, babasının işi sebebiyle Şanlıurfa/Suruç’ta dünyaya geldi.

İsmail Koyuncu Esasen Nereli?

İsmail Koyuncu aslen Antalyalıdır. 

İsmail Koyuncu Kaç Yaşında?

İsmail Koyuncu 46 yaşındadır.

İsmail Koyuncu’nun Boyu Ve Kilosu Kaç?

İsmail Koyuncu’nun boyu ve kilosu bilinmemekte. 

İsmail Koyuncu’nun Göz Rengi Ne?

İsmail Koyuncu’nun göz rengi kahverengidir. 

İsmail Koyuncu’nun Burcu Ne?

İsmail Koyuncu’nun tam doğum tarihi bilinmediği için burcu bilinmemektedir. 

İsmail Koyuncu’nun Eşi Kim?

İsmail Koyuncu’nun eşinin kim olduğu bilinmemektedir. Lakin evli olup, 1’i kız 2’si erkek olmak üzere üç çocuk babasıdır. 

İsmail Koyuncu Nereden Mezun Oldu?

İsmail Koyuncu, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimi memleketi olan Antalya’da almıştır. 995’te İstanbul Üniversitesi İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nü, 1997’de Çevre Mühendisliği Ana Bilim Dalında yüksek lisansını, 2002’de aynı dalda doktorasını bitirdi. 2004 senesinde doçent unvanını alan Prof. Koyuncu, 2010 senesinde profesör unvanını edindi.

İsmail Koyuncu’nun Çalışmaları Ne?

2002-2003 senelerında TÜBİTAK NATO B1 bursu kapsamı içinde ABD’nin ileri gelen üniversitelerinden olan Rice Üniversitesi İnşaat ve Çevre Mühendisliği Bölümünde doktora sonrası çalışmalarını bitirdi. Daha sonra, 2003 senesinde iki ay süre ile Leuven Üniversitesi (Belçika) ve 2004 senesinde tekrar, Rice Üniversitesi (ABD)’nde bir yıl süre ile misafir araştırmacı olarak bir çok çalışmada görev almıştır. TÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü (2012-2018), İTÜ Yönetim Kurulu Üyeliği (2012-2016), İTÜ Senato Üyeliği (2012-2018), İTÜ İnşaat Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği (2015-2018) ve İTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü komisyon kullanıcı hesabı gibi bir çok akademik ve idari görevlerde bulunmuştur. 2010 senesinde Kalkınma Bakanlığı aracılığıyla desteklenen İstanbul Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Dincer Topacık Ulusal Membran Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi (MEMTEK)’nin kurulmasına öncülük ederek, kurucu Merkez Müdürü olarak görev aldı. Halen bu merkezin müdürlük vazifesini yürütmektedir. Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) üyesidir. 2019 senesinde Asya Bilimler Akademisi İklim Değişikliği ve Sağlık Komitesine ve 2011 senesinde Uluslararası Su Birliği (International Water Association – IWA) Membran Teknolojileri Grubu Yönetim Kuruluna üye olarak seçilmiştir.  Bu görevleri halen sürdürmektedir. 2016 senesinden bu yana Üniversitelerarası Kurul Doçentlik Komisyonu üyesidir.

İsmail Koyuncu’nun Kaç Patenti Var?

İsmail Koyuncu’nun tescil edilmiş 5 ülkeler arası ve 2 ulusal patenti bulunmakta olup, 7 adet patent başvurusu değerlendirme aşamasındadır.

İsmail Koyuncu’nun Kaç Makalesi Var?

İsmail Koyuncu’nun çoğunluğu Q1 ve Q2 dergilerinde olmak üzere, 135 civarında ülkeler arası indeksli dergilerde ve 15 civarında ulusal hakemli dergilerde makale yayımladı. Uluslararası makalelerine 3700’ün üzerinde atıf yapılmış olup, h-indeks değeri 30’dur. 160’ın üzerinde ülkeler arası sempozyumlarda olmak üzere, 300 civarında bildiri sunmuştur. 

İsmail Koyuncu’nun Başarıları Ne?

İsmail Koyuncu, YÖK 2019 Üstün Başarı Ödülü (Fen ve Mühendislik Bilimleri Yılın Doktora Tezi Ödülü Tez Danışmanlığı),  2008 yılı Mühendislik Alanı TÜBİTAK Teşvik Ödülü, 2009 yılı Uluslararası Ekonomik İşbirliği Organizasyonu Uluslararası ödülü (ECO- Economic Cooperation Organization), İstanbul Sanayi Odası Çevre Ödülleri kapsamı içinde 2018 Yılı Kurum/Kuruluş Kategorisi Birincilik Ödülü ve 2001 senesinde paylaştığı makalelerden dolayı İstanbul Teknik Üniversitesi Özel Ödülü layık görüldü.

İsmail Koyuncu’nun Sosyal Medyada Kaç Takipçisi Var?

İsmail Koyuncu’nun Twitter hesabı @ikoyuncu07’dir. 1.735 takipçisi mevcuttur. 

Yeni Atanan Diğer Rektörler Kimlerdir?

•Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Tümay,

•Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Özlenen Özkan,

•Ankara Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Necdet Ünüvar,

•Atatürk Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ömer Çomaklı,

•Çukurova Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Meryem Tuncel,

•Dicle Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Karakoç,

•Fırat Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Fahrettin Göktaş,

•Gazi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Musa Yıldız,

•İnönü Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ahmet Kızılay,

•İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İsmail Koyuncu,

•Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı,

•19 Mayıs Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Yavuz Ünal,

•Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Alim Yıldız,

•Trakya Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu,

•Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Tamer Yılmaz atanmıştır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu