Biyografiler

İsmail Küçükkaya kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

İsmail Küçükkaya kimdir, biyografi kategorimizde 20 Ocak 1970 doğumlu ve mesleği Gazeteci olan İsmail Küçükkaya biyografisini paylaşalım istedik. İsmail Küçükkaya kimdir?, İsmail Küçükkaya nereli?, İsmail Küçükkaya kaç yaşında, tüm detaylar İsmail Küçükkaya biyografi makalemizde..

İsmail Küçükkaya kimdir? – Biyografisi

İsmail Küçükkaya

İsmail Küçükkaya Türk gazeteci ve haber sunucusudur. Peki İsmail Küçükkaya Kimdir? İsmail Küçükkaya Nerelidir? İsmail Küçükkaya’nın Eğitimi Nasıldır? İsmail Küçükkaya’nın Kariyeri Nasıldır? Kitapları Nelerdir? İsmail Küçükkaya’nın Burcu Nedir? İsmail Küçükkaya’nın Ödülleri. İsmail Küçükkaya’nın Aile Yaşamı Nasıldır? Sosyal Medyası. İşte tüm detaylar…

İsmail Küçükkaya Kimdir?

İsmail Küçükkaya, Türk gazeteci ve haber sunucusudur.

İsmail Küçükkaya’nın Doğum Tarihi Kaçtır?

İsmail Küçükkaya, 20 Ocak 1970 doğumludur.

İsmail Küçükkaya Nerelidir?

İsmail Küçükkaya, Kütahyalıdır.

İsmail Küçükkaya’nın Burcu Nedir?

İsmail Küçükkaya, Oğlak burcudur.

İsmail Küçükkaya Eğitim Hayatı

İsmail Küçükkaya, 20 Ocak 1970’te Yunus ve Halise Küçükkaya’nın oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Üç kardeşi bulunmaktadır. Ekonomik olarak zor zamanlar geçiren Küçükkaya, ilkokulu okurken simit satarak, ortaokul ve lise senelerını ise garsonluk yaparak ev ekonomisine katkı sağlayarak geçirmiştir. İlk ve ortaöğretimini Kütahya’da bitirdiktan sonra 1993 senesinde Gazi Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olmuştur. 

İsmail Küçükkaya’nın Kariyeri 

Çalışma yaşamına simit satarak ve garsonluk yaparak başlayan Küçükkaya, halen lisedeyken Simav’ın Sesi isimli yerel bir gazetede muhabirlik yapmaya başlamıştır. Üniversite senelerında stajyer olarak girdiği Hürriyet Gazetesi’nde muhabirlik yapmıştır. Hürriyetten sonra Sabah ve Star gazetelerinde görev almıştır. 2000 senesinde ise Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başlamıştır. 2003’ten bu yana SkyTürk TV’de Ankara Temsilciliği yapmıştır. 2005-2008 senelerı içinde Akşam Gazetesi Ankara Temsilciliği yapan Küçükkaya, Kasım 2008’den Haziran 2013’deki Gezi Parkı hadiseleri ardından görevinden alınıncaya kadar Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olarak görev almıştır. Eylül 2013 senesinde ise hala içinde olduğu FOX TV’de “Çalar Saat” programını sağlamaktadır.

İsmail Küçükkaya Ödülleri

•2017,Altın Kelebek – En İyi Erkek Haber Sunucusu – Aday

•2017, Türkiye Altın Marka Ödülü – Yılın Televizyon Sunucusu – Kazandı

•2018, MGD Ödülü – En İyi Sabah Haber Kuşağı Programı – Kazandı

İsmail Küçükkaya Kitapları 

•Cumhuriyetimize Dair, 2008

•Cumhuriyet’in İlk Yüzyılı, 2012

•Korkma, 2016

İsmail Küçükkaya Aile Yaşamı

İsmail Küçükkaya, 2002 senesinde ilk eşinden ayrılmıştır. 10 Temmuz 2016 senesinde öğretmen olan Eda Demirci ile yaşamını birleştirmiştir. Evlilikleri sıkıntılı olan Eda Küçükkaya eşi İsmail Küçükkaya’dan 1 milyon 200 bin TL tazminat ile birlikte aylık 15 bin TL nafaka istemiyle gündeme gelmiştir. Son zamanlarda eşi Eda Demirci çeşitli televizyon programlarında İsmail Küçükkaya’nın kendisine şiddet uyguladığı söylemlerinde bulunmuştur. Bu söylemler ardından sosyal platformda İsmail Küçükkaya’ya karşı sert tepkiler yükselmiştir. Evliliklerini 2022 Ocak ayında bittirmişlerdir.

İsmail Küçükkaya Sosyal Medyası

İsmail Küçükkaya, Instagramda @ismailkucukkaya adlı hesabıyla 1,4 milyon insan aracılığıyla takip edilmektedir. Twitterda ise @KucukkayaIsmail adlı hesabı 3,4 milyon takipçi insan aracılığıyla takip edilmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu