Biyografiler

İsmail Yüksek kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

İsmail Yüksek kimdir, biyografi kategorimizde 1963 doğumlu ve mesleği Akademisyen olan İsmail Yüksek biyografisini paylaşalım istedik. İsmail Yüksek kimdir?, İsmail Yüksek nereli?, İsmail Yüksek kaç yaşında, tüm detaylar İsmail Yüksek biyografi makalemizde..

İsmail Yüksek kimdir? – Biyografisi

İsmail Yüksek (Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü)

İsmail Yüksek Kimdir?

Daha önce hem lisans hem yüksek lisans hem de doktorasını yaptığı üniversite olan Yıldız Teknik Üniversitesi’nde rektörlük görevi yapan ve son kez Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile Antalya Bilim Üniversitesi’ne rektör olarak atanan isim İsmail Yüksek; 1963 senesinde dünyaya gelmiştir. Esasen Trabzonlu olan ünlü isim aynı şehrin Çaykara beldesinde doğmuştur. 

Evlidir ve üç çocuk babasıdır. Askerliğini, İnşaat Emlak Daire Başkanlığı Kontrol Mühendisi olarak yapan ünlü isim; ardından İstanbul Sanayi Odası Danışmanlığı görevini de üstlenmiştir. Yedi sene boyunca Türk Mühendisler Birliği Başkan Yardımcılığı da yapan Yüksek, Yıldız Teknik Üniversitesi’ne rektör olarak atanmıştı. Bu görevinin ardında Sanayi Bakanı olan Faruk Özlü’nün danışmanlık görevini de yapmıştı. En son yine rektörlük görevini üsteleneceği Antalya Bilim Üniversitesi’nde görevine başladı. 

İsmail Yüksek Ne Zaman Doğdu?

Yüksek, 1963 senesinde dünyaya gelmiştir. 

İsmail Yüksek Kaç Yaşında?

1963 senesinde dünyaya gözlerini açan İsmail Yüksek, 2022 senesi itibariyle 58 yaşındadır. 

İsmail Yüksek Eşi Kim?

Ünlü rektörün evli olduğu bilinmektedir fakat eşinin kim olduğuna dair bir bilgi yoktur. 

İsmail Yüksek Nereden Mezun?

Daha önce rektörlük de yaptığı Yıldız Teknik Üniversitesi’nde hem lisans hem yüksek lisans hem de doktorasını yapmıştır. 

İsmail Yüksek Nerede Doğdu?

Memleketi de olan Trabzon’un Çaykara beldesinde dünyaya gelmiştir. 

İsmail Yüksek Esasen Nereli?

Esasen, dünyaya geldiğu da yer olan Trabzonlu’dur. 

İsmail Yüksek Çocuğu Var Mı?

Evli olan ünlü ismin üç çocuğu mevcuttur. 

İsmail Yüksek Twitter Hesabı?

Aktif bir biçimde Twitter kullanan ünlü ismin kullanıcı adı @yukseki’dir. 

İsmail Yüksek İnternet Sitesi Nedir?

Resmi internet sitesi ismailyuksek.com’dur. 

İsmail Yüksek Akademik Kariyeri Nedir?

Daha önce hem lisans hem yüksek lisans hem de doktorasını yaptığı üniversite olan Yıldız Teknik Üniversitesi’nde araştırma görevlisi, doçent, rektör görevlerini üstlenmiştir. 

İsmail Yüksek Daha Önce Yaptığı İşler Neler?

İnşaat Emlak Daire Başkanlığı Kontrol Mühendisi olarak yapan ünlü isim; ardından İstanbul Sanayi Odası Danışmanlığı görevini de üstlenmiştir. Yedi sene boyunca Türk Mühendisler Birliği Başkan Yardımcılığı da yapan Yüksek, Yıldız Teknik Üniversitesi’ne rektör olarak atanmıştı. Bu görevinin ardında Sanayi Bakanı olan Faruk Özlü’nün danışmanlık görevini de yapmıştı. En son yine rektörlük görevini üsteleneceği Antalya Bilim Üniversitesi’nde görevine başladı. 

İsmail Yüksek AKP ile İlişkisi Nedir?

AK Parti’den Sanayi Bakanı olarak atanan Faruk Özlü’nün danışmanlık görevini yapmıştır. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu