Başvurular

İzmir’de İkamet Eden Akademik Personeller! Dokuz Eylül Üniversitesi Alımları Başladı!

İzmir’de İkamet Eden Akademik Personeller! Dokuz Eylül Üniversitesi Alımları Başladı!, iş başvuruları bölümünde İzmir’de İkamet Eden Akademik Personeller! Dokuz Eylül Üniversitesi Alımları Başladı! ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. İzmir’de İkamet Eden Akademik Personeller! Dokuz Eylül Üniversitesi Alımları Başladı! ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

İzmir’de İkamet Eden Akademik Personeller! Dokuz Eylül Üniversitesi Alımları Başladı!

İzmir’ de bulunan mühim devlet üniversitelerinden birisi olan Dokuz Eylül Üniversitesi yeni bir iş ilanı paylaşımı yaptı. Yayınlanan resmi ilana göre Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Elemanı 3 akademik personel alacağını açıkladı. Genel ve özel şartlara uyan adayların 27 Ekim tarihine kadar başvurularını kabul edecek olan Dokuz Eylül Üniversitesi ilanının ayrıntı kısmı…

GENEL ŞARTLAR

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde gösterilen şartları taşımak.

ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu aracılığıyla kabul gören merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan yahut eşkıymetliği kabul gören bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

ÖZEL ŞARTLAR

Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak yahut lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu