Başvurular

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Erleri Alacak! Başvuru Şartları…

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Erleri Alacak! Başvuru Şartları…, iş başvuruları bölümünde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Erleri Alacak! Başvuru Şartları… ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Erleri Alacak! Başvuru Şartları… ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Erleri Alacak! Başvuru Şartları…

İş arayan ve Kahramanmaraş’ta ikamet eden vatandaşlar için Kahramanmaraş Belediyesi yeni bir iş ilanı paylaşımı yaptı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı, 12 itfaiye eri alımı yapıldığını açıkladı. KPSS sınavından en az 60 puan alma şartı bulunan yazılı ve uygulamalı sınava katılabilmek için; 27/09/2021-01/10/2021 tarihleri içinde başvurularını yapabilir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI:

. İlan edilen itfaiye eri kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde gösterilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

. Türk vatandaşı olmak.

. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

. Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde gösterilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl yahut daha fazla süreyle hapis cezasına veya affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama yahut kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak yahut askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı yahut bedensel engeli bulunmamak.

. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu