Başvurular

Kısa çalışma ödeneği 31 Mart 2021 tarihinde sona eriyor

Kısa çalışma ödeneği 31 Mart 2021 tarihinde sona eriyor, iş başvuruları bölümünde Kısa çalışma ödeneği 31 Mart 2021 tarihinde sona eriyor ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Kısa çalışma ödeneği 31 Mart 2021 tarihinde sona eriyor ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Kısa çalışma ödeneği 31 Mart 2021 tarihinde sona eriyor

Koronavirüs pandemi sürecinde sıkıntı yaşayan iş yerlerine destek olmak ve işçilerin mağdur olmaması için devlet aracılığıyla hayata geçirilen kısa çalışma ödeneği sona ereceği tarih belirlendi.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NE ZAMAN SONA ERİYOR?

Koronavirüs pandemi zamanda 3 milyon 700 bin işçiye 30 milyar TL’yi bulan tutarda kısa çalışma ödemesi yapıldığını açıklayan yetkililer kısa çalışma ödeneğinin bu ay sonunda resmen sona ereceğini açıkladı.

MİLYONLARCA KİŞİYE ÖDEME YAPILDI

Bunun yanı sıra ücretsiz izne çıkarılan 2 milyon 500 bin insana de 10 milyon TL’ye yakın nakdi ücret desteği ödendiği bildirilerek işsizlik ödeneği kapsamı içinde 1 milyon kişi 5,5 milyar TL ödeme aldığı aktarıldı.

İBAN NUMARASI İŞKUR KAYIT VE GÜNCELLEME

İşsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği alan vatandaşların hesaplarına ödemeler İŞKUR üzerinde girdikleri IBAN bilgileri üzerinden veya  IBAN bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden yapılıyor. Ödeme almak isteyen vatandaşların İŞKUR kayıt güncellemesi yaparak IBAN numaralarını girmeleri gerekiyor.

İŞSİZLİK MAAŞI ÖDEMESİ NASIL YAPILIYOR?

İşsizlik maaşı yahut kısa çalışma ödeneğinin hesabına yatırılması için ilk önce https://esube.iskur.gov.tr adresine giriş yapın. Sayfaya girdikten sonra IBAN detaylarınızi girmek yahut güncellemek için tıklayınız.” Sekmesine giriş yapın. Açılan sayfanın en altında IBAN kutusu yazan yere paranızın yatmak istediği hesabınızın İBAN numarası yazdıktan ödemeler gösterilen hesaba yapılıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu