Başvurular

Merkez Bankası Duyurdu! 40 Bilişim Uzmanı Alacak! Şartları Nelerdir?

Merkez Bankası Duyurdu! 40 Bilişim Uzmanı Alacak! Şartları Nelerdir?, iş başvuruları bölümünde Merkez Bankası Duyurdu! 40 Bilişim Uzmanı Alacak! Şartları Nelerdir? ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Merkez Bankası Duyurdu! 40 Bilişim Uzmanı Alacak! Şartları Nelerdir? ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Merkez Bankası Duyurdu! 40 Bilişim Uzmanı Alacak! Şartları Nelerdir?

Merkez Bankası mühim bir açıklamada bulundu. 40 bilişim uzmanı alınacak. İkamet yeri İstanbul ve Ankara olan Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Ödeme Sistemleri ve Finansal Teknolojiler Genel Müdürlüğü, Veri Yönetişimi ve İstatistik Genel Müdürlüğü alımı yapılacak. Merkez Bankası 4 Ekime kadar başvuruları kabul edecek.

Başvuru Şartları

  •  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak bireylerde aranan genel şartları sağlamak.
  • 01.01.1987 ve ardından doğmuş olmak.
  • 01.01.2019 tarihinden sonra yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.
  • En az dört yıllık eğitim veren Türkiye yahut yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının bilgisayar mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği programlarında lisans eğitimini tamamlamış olmak.
  •  01.01.2018 tarihinden sonra yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) yahut Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı yahut Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test (TOEFL iBT) sınavından en az 84 puan yahut Cambridge C1 Advanced sınavından (CAE) B ve üzeri yahut Cambridge C2 Proficiency sınavından (CPE) C ve üzeri almış olmak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu