Başvurular

Merkez Bankası Duyurdu! Personel Alımları Başladı! Son Gün 1 Kasım!

Merkez Bankası Duyurdu! Personel Alımları Başladı! Son Gün 1 Kasım!, iş başvuruları bölümünde Merkez Bankası Duyurdu! Personel Alımları Başladı! Son Gün 1 Kasım! ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Merkez Bankası Duyurdu! Personel Alımları Başladı! Son Gün 1 Kasım! ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Merkez Bankası Duyurdu! Personel Alımları Başladı! Son Gün 1 Kasım!

Merkez Bankası, iş arayan vatandaşlara yönelik resmi internet adresinden fazla mühim bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamaya göre 25 Uzman yardımcısı (Mühendis), 27 Teknisyen alımı yapılacak. Yayınlanan 2 iş ilanına başvuru için son gün 1 Kasım olarak altı çizildi. Merkez Bankası aracılığıyla yayına giren iki iş ilanının ayrıntı kısmı…

MÜHENDİS ALIMI

” 01.01.2018 tarihinden sonra yapılan; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) yahut Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı yahut Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test (TOEFL iBT) sınavından en az 84 puan yahut Cambridge C1 Advanced sınavından (CAE) B ve üzeri yahut Cambridge C2 Proficiency sınavından (CPE) C ve üzeri almış olmak.”

 

TEKNİSYEN ALIMI

27 Teknisyen alım ilanında ise 01.01.1990 ve ardından doğmuş olmak şartı aranmaktadır. bunun bunun yanında, 2018 yahut 2020 senesinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Ön Lisans) en az 50 KPSSP93 puanı almış olmak şartı da aranacak. 8 Ekim ila 1 Kasım 2021 tarihleri içinde başvuru yapılması gerekiyor.

“Ortaöğretim kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Matbaa Teknolojisi, Grafik ve Fotoğraf, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri ve Bilişim Teknolojileri bölümlerinden mezun olmak ve ardından iki yıllık eğitim veren Türkiye yahut yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının aşağıdaki tabloda bulunan programlarında ön lisans eğitimini tamamlamış olmak.”

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu