Başvurular

Merkez Bankasından Açıklama! KPSS Şartsız 40 Uzman Yardımcısı Alacak!

Merkez Bankasından Açıklama! KPSS Şartsız 40 Uzman Yardımcısı Alacak!, iş başvuruları bölümünde Merkez Bankasından Açıklama! KPSS Şartsız 40 Uzman Yardımcısı Alacak! ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Merkez Bankasından Açıklama! KPSS Şartsız 40 Uzman Yardımcısı Alacak! ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Merkez Bankasından Açıklama! KPSS Şartsız 40 Uzman Yardımcısı Alacak!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası resmi internet sitesinde mühim bir açıklama yaptı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bilişim alanında görev yapmak üzere Uzman Yardımcısı kadrosuna alım yapıldığını açıkladı. Son başvuru tarihi 4 Ekim olan Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası uzman yardımcısı alımı ilan şartları…

Başvuru Şartları

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından yasaklı olmamak.
  • Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde gösterilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl yahut daha fazla süre hüküm giymemek veya affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama yahut kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
  • Alım yapılacak kadronun gerektirdiği görevi devamlı olarak yapmasına engel olmayacak beden ve ruh sağlığına sahip olmak.
  • Başka bir kuruluşa zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak, böyle bir yükümlülüğü varsa bunu Bankada çalışarak yerine getirmesi hususunda izin almış veya bundan dünyaya gelecek borcu ödemeyi kabul etmiş olmak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu