Başvurular

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Önemli Duyuru! 6.132 Personel Alınacak!

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Önemli Duyuru! 6.132 Personel Alınacak!, iş başvuruları bölümünde Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Önemli Duyuru! 6.132 Personel Alınacak! ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Önemli Duyuru! 6.132 Personel Alınacak! ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Önemli Duyuru! 6.132 Personel Alınacak!

Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet adresinden mühim bir açıklamada bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı 5 bin 872 aşçı ve aşçı yardımcısı ve 260 da fizyoterapist olmak üzere toplamda 6 bin 132 personel alımı yapacağını açıkladı. Yayınlanan ilan şartlara uyan adayların başvurularını kabul edecek olan Milli Eğitim Bakanlığı ilanının ayrıntı kısmı…

Genel Şartlar

. 2020 yılı KPSS lisans düzeyinde KPSSP3, ön lisans düzeyinde KPSSP93, ortaöğretim düzeyinde KPSSP94 puan çeşitlerinden puan almış olmak.

. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde gösterilen şartları taşımak.

. Devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak.

. Olağanüstü hal kapsamı içinde yürürlüğe konulan kanun hükmünde kararnamelerle kamu görevine son verilmemiş olmak.

. Mesleğin ifasına engel olacak bir hastalığı bulunmadığını, tam teşekküllü sağlık kuramlarından alınacak sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek.

. Sağlık Bakanlığından onay almış psikoteknik belgesi vermeye yetkili merkezlerce düzenlenmiş psikoteknik raporuna sahip olduğunu belgelendirmek.. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik yahut yaşlılık aylığı almıyor olmak.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu