Başvurular

Öğretim Görevlilerine Önemli Duyuru! Ege Üniversitesi Personeller Alacak

Öğretim Görevlilerine Önemli Duyuru! Ege Üniversitesi Personeller Alacak, iş başvuruları bölümünde Öğretim Görevlilerine Önemli Duyuru! Ege Üniversitesi Personeller Alacak ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Öğretim Görevlilerine Önemli Duyuru! Ege Üniversitesi Personeller Alacak ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Öğretim Görevlilerine Önemli Duyuru! Ege Üniversitesi Personeller Alacak

Öğretim yahut araştırma görevlisi olmak isteyen vatandaşlar için Ege Üniversitesi resmi internet sitesinden yeni bir iş ilanı açıklamasunda bulundu. ALES sınavından en az 70 puan almış olması şartları içinde bulunan ilana göre öğretim ve araştırma personelleri istihdam edilecek. Ege üniversitesi sınav ilanına başvuruları 8 Ekim tarihine kadar kadronun olduğu (Fakülte Dekanlığı/Enstitü/Yüksekokul/MYO Müdürlüklerine) yerden kabul edecek İlanın şartları nelerdir?

GENEL ŞARTLAR

1-         657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde gösterilen şartları taşımak.
2-        ALES ’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu aracılığıyla kabul gören merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan yahut eşkıymetliği kabul gören bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
3-        Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşkıymetliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşkıymetliğine yükseköğretim kurumlarının senatoları karar verir.

 ÖZEL ŞARTLAR

1-         Devlet yükseköğretim kurumlarının araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora yahut sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır.

2-         Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak yahut lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu