Biyografiler

Pelin Baynazoğlu kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Pelin Baynazoğlu kimdir, biyografi kategorimizde 18 Temmuz 1992 doğumlu ve mesleği Yayıncı olan Pelin Baynazoğlu biyografisini paylaşalım istedik. Pelin Baynazoğlu kimdir?, Pelin Baynazoğlu nereli?, Pelin Baynazoğlu kaç yaşında, tüm detaylar Pelin Baynazoğlu biyografi makalemizde..

Pelin Baynazoğlu kimdir? – Biyografisi

Pelin Baynazoğlu (Pqueen)

Twitch dünyasının git gide artan yıldızlarından olan Pqueen Kimdir? Nerede Doğdu? Ne Zaman Doğdu? Yaşı, Boyu ve Kilosu Kaç? Hangi Burç? Saç ve Göz Rengi Ne? Nerede Okuyor? Gibi soruların yanıtları ve daha fazlası için gelin birlikte yazımıza geçelim.

Pqueen’in Gerçek İsmi Ne?

Twitch dünyasında yayınlar yapan Pqueen takma adlı yayıncının geçek ismi Pelin Baynazoğlu’dur.

Mesleği Nedir?

Baynazoğlu okuluna devam etmekle birlikte. Twitch üzerinden yayınlar yaparak ve You Tube’ta bu içerikleri yayınlayan bir gamerdır.

Pqueen Kaç Yılında Doğdu?

Ünlü gamer 18 Temmuz 1992 senesinde dünyaya gözlerini açmıştır.

Pqueen’in Boyu ve Kilosu Kaçtır?

1,73 cm boy uzunluğuna sahip olan oyuncu 65 kg ağırlığı civarındadır.

Pqueen’in Yaşı Kaçtır?

18 Temmuz 1992 yılı doğumlu oyuncu 2022 itibari ile 28 yaşındadır.

Pqueen’in Göz Rengi Ne?

Fenomen gamerın göz rengi kahverengidir.

Pqueen’in Saç Rengi Ne?

Baynazoğlu’nun saç rengi sarıdır.

Pqueen Nerede Okuyor?

İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da bitirdi. Dumlupınar Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimi aldı. Şuan halen Dumlupınar Üniversitesi İşletme Bölümü Yüksek Lisans eğitimi almaktadır. Bunların yanında iktisat bölümü mezunudur.

Pqueen Nerede Doğdu?

18 Temmuz 1992 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir.

Pqueen Esasen Nereli?

Baynazoğlu dünyaya geldiğu yer de olan Ankaralıdır.

Pqueen Hangi Dans Topluluklarında Bulundu?

8 yaşından 20 yaşına kadar TRT Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğu’nda profesyonel dans etmiştir.

Pqueen’in Oyun Hayatı Nasıl Başladı?

İlk olarak internet kafede GTA Vice City oynayarak oyun yaşamına merhaba demiştir.

Twitch’de İlk Yayını Ne Zaman Yaptı?

15 Ekim 2017 senesinde dostlarının desteklemeleri ile Twitch’de yayınlara başlamıştır. 2019 senesinde Noobstar programıyla iyice ivme kazanmış ve yükselmiştir.

Twitch Nedir?

Son zamanlarda giderek popülerlik kazanan Twitch, Instagram, Twitter, Youtube gibi bir medya platformu. Canlı yayın sitesi olarak da tanımlanabilen Twitch, bireylerin yaşamına 2011 senesinde girdi. Genelde bilgisayar oyunlarına ilgi duyan ve sohbetiyle insanları ekran başında tutabilen bireylerin yayın yaptığı yer olarak Twitch’i gösterebiliriz. İlk piyasaya sürüldüğü tarihten günümüze kadar popülerliğini giderek arttıran bu medya platformu, halk içinde LOL olarak anılan League of Legends ile ilgili yapılan yayınlar ardından bugünlere kadar geldi. Twitch üzerindeki yayınlara insanlar o kadar çok rağbet gösteriyor ki, sitenin günlük ziyaretçi sayısı 30 – 40 milyonu bulabiliyor. Windows, Mac, PlayStation ve Xbox sahibi kullanıcıların hepsi, diledikleri zaman Twitch üzerinden yayın yapabilirler. Buna ek olarak, canlı oyun fotoğraflarıni seyirciyle paylaşabilen kullanıcılar, ses kayıtlarını da görünüme yerleştirebilirler. Amerika Birleşik Devletleri menşeli olan Twitch, Türkçe de dahil olmak üzere bir çok dilde hizmet vermekte. Bunun yanında dünyanın hemen hemen her yerinde insanlar diledikleri yayını izleyebiliyor. Kısa olaraksı, Türkiye’de bulunan biz seyirci, tıpkı Youtube’da olduğu gibi Amerika Birleşik Devletleri’nden çıkan bir yayını takip edebiliyor.

Pqueen’in Sosyal Medya Hasapları?

176 bin takipçili İnstagram adresi @pqueen92’dir. 77,6 bin takipçili Twitter kullanıcı adı ise @pqueen’dir. Bunların yanında 491 bin takipçili Twitch adresi ise yine pqueen’dir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu