Başvurular

Siirt Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Siirt Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı, iş başvurusu bölümünde Siirt Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı ile alakalı detaylara yer verdik.. Siirt Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Siirt Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı


Share on FacebookShare on Facebook
Tweet about this on TwitterTweet about this on Twitter
Share on LinkedInShare on LinkedIn

Siirt_ÜniversitesiSiirt_Üniversitesi

Siirt Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin alakalı maddeleri ikaznca aşağıda gösterilen birim ve anabilim dallarına öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda gösterilen diğer koşulları taşımaları gerekmektedir.

1 – Profesör kadroları daimi statüde olup adaylar başvuracağı kadronun birim ve anabilim dalını söyleyen müracaat dilekçelerine iki adet vesikalık fotoğraf ile birlikte tüm dosyalarına aslı yahut onaylanmış doçentlik belgelerini, diğer öğrenim belgelerini, özgeçmişlerini, nüfus cüzdanı fotokopilerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını ekleyerek 6 (altı) takım halindeki dosyalarını personel daire başkanlığına şahsen teslim edeceklerdir.

Ayrıca adaylar Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin 17. maddesi gereğince müracaat dilekçelerinde yayınlarından birini başlıca araştırma eseri olarak göstereceklerdir.

2 – Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adaylar, başvuracağı kadronun birim ve anabilim dalı ile yabancı dilini söyleyen müracaat dilekçelerine 2 (iki) adet vesikalık fotoğraf, lisans, yüksek lisans, doktora yahut uzmanlık belgelerinin aslı yahut onaylanmış suretlerini, ÜDS/KPDS yahut diğer yabancı dil belgelerini, özgeçmişlerini, askerlik durum belgelerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (Dör t) takım dosyayı ekleyerek alakalı fakülte dekanlıkları ve yüksekokul müdürlüklerine şahsen teslim edeceklerdir.

Yardımcı Doçent adaylarının Üniversitemizin yapacağı yabancı dil sınavına girmesi ve bu sınavdan en az 100 üzerinden 70 puan almaları gerekmektedir. Sınav tarihi Rektörlüğümüzce ardından belirlenecek olup konu ile alakalı açıklama Üniversitemiz internet sayfası olan www.siirt.edu.tr adresinde açıklamalacaktır.

3 – Adayların bu ilanın yayına girdiği tarihten bu yana 15 (Onbeş) gün içinde alakalı birimlere gerekli evrakları teslim etmeleri gerekmektedir. Süresi içinde şahsen yapılmayan müracaatlar ile eksik belgeyle yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

4 – Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gereklidir.

Yardımcı Doçent kadrosuna, Profesör ve Doçentler müracaat edemezler.

Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanlar (önceden çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

Ayrıntılı bilgi (http://www.siirt.edu.tr) adresinden temin edilebilir.

BİRİM BÖLÜM ANABİLİMDALI UNVAN DERECE ADET AÇIKLAMA
FEN EDEB. FAK. KİMYA ANORGANİK KİMYA PROFESÖR 1 1
TÜRK.DİLİ VE EDEB. YENİ TÜRK DİLİ PROFESÖR 1 1
BİYOLOJİ ZOOLOJİ PROFESÖR 1 1
TARİH YENİÇAĞ TARİHİ YARD.DOÇ. 2 1 İlgili Alanda Doktora Yapmış Olmak.
TÜRK.DİLİ VE EDEB. ESKİ TÜRK EDEBİYATI YARD.DOÇ. 3 1 İlgili Alanda Doktora Yapmış Olmak.
ZİRAAT FAK. TARIM EKONIMİSİ TARIM İŞLETMECİLİĞİ YARD.DOÇ. 5 1 İlgili Alanda Doktora Yapmış Olmak.
SAĞLIK YO HEMŞİRELİK YARD.DOÇ. 5 1 İlgili Alanda Doktora Yapmış Olmak.
EĞİTİM FAK. EĞİTİM BİLİMLERİ EĞİTİM BİLİMLERİ YARD.DOÇ. 5 1 İlgili Alanda Doktora Yapmış Olmak.
BESYO SPOR YÖNETİCİLİĞİ spor yönetim BİLİMLERİ YARD.DOÇ. 3 1 İlgili Alanda Doktora Yapmış Olmak.

Bu ilan 05 Ağustos 2014 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı sitesinde yayınlanmıştır.


Share on FacebookShare on Facebook
Tweet about this on TwitterTweet about this on Twitter
Share on LinkedInShare on LinkedIn

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu