Biyografiler

Somer Sivrioğlu kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Somer Sivrioğlu kimdir, biyografi kategorimizde 25 Mayıs 1971 doğumlu ve mesleği Aşçı olan Somer Sivrioğlu biyografisini paylaşalım istedik. Somer Sivrioğlu kimdir?, Somer Sivrioğlu nereli?, Somer Sivrioğlu kaç yaşında, tüm detaylar Somer Sivrioğlu biyografi makalemizde..

Somer Sivrioğlu kimdir? – Biyografisi

Somer Sivrioğlu (Masterchef Somer Şef)

Somer Sivrioğlu, TV8 ekranlarında yayına giren Mastercheff adlı programda sunucu ve jüri olarak seyirciyle buluşmuştu.Yemekler ile ilgili yaptığı doğru yorumlar ve hakkaniyetli tutumuyla kısa bir sürede halkın en fazla sevdiği isimlerden biri halini aldı.Avusturya’da açtığı restaurant ve David Dale ile çıkardığı kitapla birlikte çok konuşuldu.Aynı zamanda Türkiye’de bulunan bir radyo istasyonunda yemek üzerine sunuculuk yapmış olmasıyla da bilinmekte. Herkesin daha yakında zamandan tanımak istediği Somer Sivrioğlu kimdir,nerelidir,kaç yaşındadır,boyu,burcu,kilosu nedir?Eşi kimdir ve çok daha yükseksı makalemizde yer alıyor…

Mesleği Nedir?

 Somer Sivrioğlu’nun mesleği aşçılıktır. Aynı zamanda bu doğrultuda sunuculuk,yazarlık ve restaurant işletmeciliği de yapmıştur.

Ne Zaman Doğdu?

Ünlü Şef Sivrioğlu’nun 25 Mayıs 1971 senesinde dünyaya geldiğu bilinmekte.

Somer Sivrioğlu’nun Boyu Kaç?

Boyu 190 santimetre uzunluğunda.

Kaç Kilo?

Sivrioğlu’nun 124 kilo ağırlığında olduğu edinilen bilgiler içinde yer alıyor.

Kaç Yaşında?

1971 senesinde dünyaya geldiğu bilinen Somer Sivrioğlu 2022 yılı itibari ile 49 yaşındadır.

Somer Sivrioğlu’nun Burcu Ne?

Mayıs ayında doğmuş olan ünlü aşçının İkizler burcundan olduğu edinilen bilgiler içinde yer alıyor.

Eşi Kim?

Somer Sivrioğlu’nun eşi Aslı Sencer’dir.Aslı Sencer Somer Sivrioğlu’ndan 1 yaş ufaktür.Lakin geçen sene aldatma iddialarının gündeme oturmasıyla çiftin,18 yıllık evliliklerini sonlandırdığı bilinmekte.Somer Sivrioğlu ve Aslı Sencer’in 18 yıllık evliliklerinden iki de çocuğu bilinmekte. Çocukları ise Derin ve Deniz adını taşıyorlar.

Somer Sivrioğlu’nun Doğal Göz Rengi Nedir?

Ünlü sunucunun doğal göz rengi kahverengidir.

Somer Sivrioğlu’nun Aldığı Ödüller Neler?

• 2010 ve 2011 RCNSW Mükemmellik Ödülü

• 2010 İç Batı’nın En kaliteli Türk Restoranı Ödülü• 2013 Yerel İşletme Ödülü

• İç Batı’nın En İyi Restoranı 2012 En İyi Lezzet Ödülü

Somer Sivrioğlu’nun Eğitimi Nasıldır?

Ünlü sunucunun ilkokul,ortaokul ve lise eğitimlerine dair bir bilgi elde edilememiştir. Annesinin işlettiği restaurantta aşçılığa merak salması üzerine Ankara’da bulunan İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi’nde Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünde üniversite eğitimlerini tamamlamıştır. Üniversite okuduğu senelerda mesleki uygulama eğitimlerine özen gösteren Sivrioğlu’nun hem okuyup hem de otellerin restaurantlarında çalışmaya başladığı bilinmekte.Hemen ardından Avustralya’da yüksek lisans eğitimlerine başlamıştır.

Aşçılık Kariyeri Nasıldır?

Ünlü sunucu Somer Sivrfioğlu’nun yüksek lisan yapmak için gittiği Avustralya’da Efendy isimli bir restaurantı açtığı ve işlettiği bilgisi edinilen bilgiler içinde yer alıyor.O zaman ki eşi Aslı Sencer ile işlettiği restaurantın büyük yankı uyandırması üzerine Anason isimli bir restaurant daha açtığı bilinmekte. Eğitimleri ve bilgi birikimini David Dale ile yazdığı ‘Anatolia Adventures in Turkish Cooking’ adlı kitapta derlediği bilinmekte.2018 yılına gelindiğinde ise Somer Sivrioğlu Mastercheffte sunuculuk ve jüri kullanıcı hesabı yapmıştır.

Somer Sivrioğlu’nun Sosyal Medya Hesapları Nelerdir?

Ünlü şefin imstagram platformunda 700 bin takipçili aktif bir hesabı yer alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu