Başvurular

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) İş İlanları 2022

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) İş İlanları 2022, iş başvuru bölümüzde Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) İş İlanları ile alakalı ayrıntıları siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) İş İlanları başvurusu ile alakalı detaylar makalemizde..

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) İş İlanları

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde bulunan resmi bir kurumdur. Ülkemizde ilk Tapu Teşkilatı 21 Mayıs 1847 tarihinde Defterhane-i Amire Kalemi adıyla kurulmuş ve Cumhuriyete kadar çeşitli isimler altında görevini sürdürmüştür. Cumhuriyetin kurulmasından sonra bağımsız bir tapu teşkilatının oluşturulması konusu; özel bir dal olması, bu hususta özel bir deneyim gerektirmesi ve kapsamının alanı nedenleriyle önem elde etmiştir. Bunun üzerine 1924 senesinde Tapu Umum Müdürlüğü Teşkilatı kurulmuştur. Bu teşkilat bünyesine 1925 senesinde 658 sayılı Kanunla kadastro birimi ilave edilmiştir. 08 Temmuz 2011 tarihinde de Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlanmıştır.  Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü kurum görevlerini yerine getirebilmek ve faaliyetlerine durmaksızın devam edebilmek adına 2022 senesinde çok sayıda personel alımı, memur alımı, işçi alımı ve eleman alımı gerçekleştirecektir. TGKM açık pozisyonları, güncel iş ilanları ve bu ilanlara ait iş başvurusu formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri ile diğer ilan ayrıntılarına haberimizin devamından varabilirsiniz.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, devletin bünyesinde bulunan tapuların düzenli bir biçimde tutulmasını, taşınmazlar ile alakalı tescil kayıtlarının yapılmasını, tapu sicilleri üzerindeki değişikliklerin takibi, denetimi gibi çeşitli görev ve sorumlulukları bulunmaktadır. Ayrıca taşınmazlarla alakalı aracı faaliyetleri düzenlemek, lisans vermek, bu faaliyetlerin usul ve esaslarını belirlemek ve denetlemekle görevlidir. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tüm bu faaliyetlerini 2022 senesinde da sürdürebilmek adına çok sayıda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı ve memur alımı yapacaktır.

  • Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) İş İlanları 2022
  • Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) İş İlanları 2022

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü iş ilanları içinde büro personeli, tekniker, uçak kontrol ve bakım makinisti, mühendis, mimar, uzman, tapu arşiv uzmanı, arşiv uzmanı, programcı, şoför gibi çok sayıda kadro ve pozisyon bulunmaktadır. İş ilanları içinde ilköğretim mezunu, lise mezunu, önlisans mezunu, lisans mezunu adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadrolar bulunmaktadır. Adaylar bu ilanlara kadrolu yahut anlaşmali olarak istihdam edileceklerdir. Son zamanlarda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü yani TKGM aracılığıyla yayınlanmış olan yeni iş ilanları aşağıda bulunmaktadır.

  • TKGM 265 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • TKGM Sözleşmeli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 125 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 54 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 2662 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü her sene çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Devlette.com olarak tüm bu ilanları ilk kez siz kıymetli okurlarımız ile paylaşmaktayız. Bu ilanları takip etmek ve başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi bilgileri ilk kez öğrenmek istiyorsanız sosyal ağlardan bizleri takip etmeniz yeterli gelmektedir. Her ilan için başvuru formu ve diğer başvuru ayrıntıları değişiklik arz etmektedir. Bu nedenten yukarıda vermiş olduğumuz güncel ilanlara girerek, ilan ayrıntılarını okumalı ve haberlerimizde söz ettiğimiz üzere başvurularınızı gerçekleştirmelisiniz. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü iş ilanları ile ilgili soru, sorun veya görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER TKGM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, tkgm hususunda tüm yeni haberleri ve açıklamaları çok yakında zamandan anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk kez bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com’un paylaştığı haberleri takip etmeniz ve bi hayli hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com’dan yapılan tkgm açıklamalarını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu